Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Českobudějovicko a Českokrumlovsko povede Michal Borovka

Českobudějovicko a Českokrumlovsko povede Michal Borovka

23. 6. 2024

Novým předsedou Oblastní organizace STAN Českobudějovicko a Českokrumlovsko se stal Michal Borovka. První místopředsedkyní byla zvolena poslankyně Pavla Pivoňka Vaňková a druhým místopředsedou sněm zvolil poslance Viktora Vojtka. Členy předsednictva této oblasti jsou Vojtěch Bureš a Jiří Ryszawy.

Na post předsedy navrhla Michala Borovku v pondělí na oblastním sněmu poslankyně Pivoňka Vaňková, která již na tuto funkci nekandidovala.

„O pokračování svého předsednictví jsem se již neucházela, a to především z toho důvodu, že chci koncentrovat ještě více své síly na poslaneckou práci v kraji, abych mohla příští rok požádat o důvěru obhajovat svůj mandát poslankyně. Gratuluji všem zvoleným členům předsednictva a Michalovi přeji hodně energie a sil,“ vysvětila poslankyně.

Michal Borovka nominaci přijal a sněm ji jednomyslně potvrdil. „Chtěl bych poděkovat Pavle za dosavadní práci pro oblast. Její rozhodnutí chápu a má určitě moji podporu. Těším se na novou práci a také spolupráci s dalšími kolegy v předsednictvu,“ dodal již nový předseda OO Českobudějovicko a Českokrumlovsko Borovka.

 

Autor: Michal Novák