Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj České Budějovice mají nové vedení

České Budějovice mají nové vedení

20. 11. 2018

České Budějovice mají nové vedení

České Budějovice mají nové vedení

Ustavující zastupitelstvo statutárního města České Budějovice na svém zasedání 15. listopadu 2018 zvolilo primátora, náměstky a radní z koalice ANO, Hnutí Občané pro Budějovice, STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ a Čisté Budějovice, Společně pro Budějovice – TOP 09 a KDU-ČSL. Poprvé se v tak do zastupitelstva i rady dostal v Českých Budějovicích zástupce STAN. 

Nově zvolený náměstek pro školství, sociální věci a cestovní ruch, Ing. Viktor Vojtko, Ph.D. /STAN/, za své priority považuje zkvalitnění vzdělávání na základních školách, zejména v oblastech finanční a právní gramotnosti, lepší využití potenciálu místních vysokých škol, vyšší podporu terénní hospicové péče a zvýšení ekonomických výnosů z cestovního ruchu pro město.

Před nástupem do funkce náměstka primátora Viktor Vojtko působil jako vedoucí katedry obchodu a cestovního ruchu na Ekonomické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. V letech 2011 – 2015 byl na této fakultě také proděkanem pro zahraniční vztahy. Do roku 2005 podnikal.

Jednání zastupitelstva bylo bouřlivé a mimo kritiky z řad opozice ho ovlivnila i vystoupení občanů týkající se aktuální politické krize kolem Andreje Babiše. K jednání se vyjádřil Viktor Vojtko následovně: „Výsledkem voleb je to, že bez hnutí ANO nebylo možné sestavit žádnou jinou funkční koalici v Českých Budějovicích. Ačkoliv to tedy pro nás nebylo jednoduché rozhodování, nakonec převážila varianta, kdy alespoň hnutí ANO nemá většinu v radě města a my můžeme aktivně prosazovat podstatnou část našich programových priorit. To ale nic nemění na našem stanovisku, že Andrej Babiš má od samého začátku obrovský problém se střetem zájmů a nemá být předsedou Vlády České republiky.“

Autor: Michal Novák