Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Burza filantropie 2019 pomalu míří do finále

Burza filantropie 2019 pomalu míří do finále

25. 10. 2019

Listopad bude v Českých Budějovicích patřit filantropii. Již po třetí budou moci prospěšné projekty získat podporu od podnikatelů z Českých Budějovic.

Burza filantropie 2019 pomalu míří do finále

Burza filantropie 2019 pomalu míří do finále

Podpora lidí s roztroušenou sklerózou, dětí s autismem, vybavení hospicového týmu a pouliční půjčovna nádobí – to jsou náplně projektů, které se budou letos ucházet o podporu na své fungování. „Letos se nám do burzy přihlásilo méně projektů, troufnu si ovšem říci, že kvalita přihlášených projektů je vysoká. Jsou to projekty s nezanedbatelným společenským přínosem,“ sdělil organizátor burzy František Kaiseršot.

Burza filantropie si za dobu svého působení kolem sebe vytvořila pevnou skupinu příznivců. „I letos můžeme počítat s patronátem Vratislava Kulhánka, který se bude burzy aktivně účastnit v roli donátora. Dále mezi donátory zasedne Leoš Kubíček z firmy BCF, Vladimír Nadberežný z firmy Inpress – rodinná tiskárna, Robert Šinkner z firmy TKP Geo, Jaroslava Urbánková z firmy Ging a pravděpodobně i Ivan Kafka ze společnosti ČEVAK,“ říká Kaiseršot.

Mezi donátory také zasedne Viktor Vojtko, náměstek primátora Statutárního města České Budějovice pro školství, sociální věci a cestovní ruch. Náměstek Vojtko je připraven podpořit vybrané projekty jako soukromá osoba.

Sama Burza filantropie má svoje donátory – Statutární město České Budějovice, firmu BCF Leoše Kubíčka a Budějckou Drbnu jako hlavního mediálního partnera.

Autor: Michal Novák