Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Budějovičtí radní se nedohodli na příspěvku pro diecézní charitu, která v době epidemie pomáhala lidem bez domova

Budějovičtí radní se nedohodli na příspěvku pro diecézní charitu, která v době epidemie pomáhala lidem bez domova

27. 7. 2021

Ing. Viktor Vojtko, PhD. /STAN/ - náměstek primátora

Budějovičtí radní se nedohodli na příspěvku pro diecézní charitu, která v době epidemie pomáhala lidem bez domova

Budějovičtí radní se nedohodli na příspěvku pro diecézní charitu, která v době epidemie pomáhala lidem bez domova


Na svém posledním jednání dostali radní Českých Budějovic na stůl žádost místní diecézní charity o finanční příspěvek na provoz centra pro lidi bez domova, které zajistila v době epidemie koronaviru. O jeho výši se vedla dlouhá diskuse, nakonec ale rada města žádnou částku neschválila. Celá věc se tak posune zastupitelstvu, které by ji mělo projednat na zářijovém zasedání.


„Je to vlastně záležitost toho, že jsme během pandemii měli zavřený a v karanténě Dům sv. Pavla pro lidi bez domova. Diecézní charita se toho chopila a zajistila náhradní denní centrum. Dělala bez jakéhokoliv příslibu finančního příspěvku předem. Nicméně já si myslím, že ze strany města je to třeba nějakým způsobem ocenit," uvedl náměstek primátora Viktor Vojtko.


Podle náměstka Iva Moravce se tehdy diecézní charita zachovala velmi férově. „Pomohla nám a po hlasování na radě považuji za velmi nešťastné, že neprošlo ani sto tisíc, které jí náleží, nakonec ani polovina. Já tedy předpokládám, že těch sto tisíc nakonec schválí zastupitelstvo," poznamenal Ivo Moravec.


Viktor Vojtko zmínil, že také doufá v rozhodnutí zastupitelů. „Na radě to nedopadlo kvůli počtu a proto, že jsme se v okamžiku hlasování nedokázali jasně rozhodnout o částce. Na zastupitelstvu se to snad podaří dotáhnout do zdárného konce, protože nám to opravdu vytrhlo trn z paty a žádné jiné řešení bychom tu neměli. Všichni si určitě dokáží představit, co by se dělo, kdyby tu podobné centrum nefungovalo. Obzvláště v mrazech, kdyby lidé bez domova neměli kam se jít ohřát," dodal náměstek Vojtko s tím, že nešlo o to, že by radní nechtěli charitu podpořit, opravdu se ale nedohodli na částce.
 

Zdroj: https://www.jcted.cz/budejovicti-radni-se-nedohodli-na-prispevku-pro-diecezni-charitu-ktera-v-dobe-epidemie-pomahala-lidem-bez-domova/