Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Automobiloví veteráni přijedou do Vimperku

Automobiloví veteráni přijedou do Vimperku

31. 8. 2022

Milovníci klasiky si přijdou na své v sobotu 10. září. Do Vimperku zavítají stroje, které psaly automobilovou historii. Třináctý ročník South Bohemia Classic, mezinárodní setinové rallye veteránů, sem zavede rekordní počet 170 posádek z deseti zemí světa.

Hodnotné skvosty začnou do Vimperku přijíždět z Horské Kvildy kolem 10:30. Nejzajímavějším místem k jejich sledování bude náměstí Svobody, kde bude cíl takzvaného testu přesnosti vedeného od sportovní areálu Vodník ulicemi města. Díky tomu budou mít diváci možnost si všechna auta prohlédnout zblízka. Poté budou veterány pokračovat Steinbrenerovou ulicí k Volyňce a přes Pražskou zamíří dál po trase druhé etapy.

„Nejen Vimperští, ale i návštěvníci si při průjezdu městem vychutnají krásu starých aut. Věřím, že i pro samotné závodníky bude zážitkem se projet historickou částí našeho města. Prudký sjezd z náměstí bude prověří technickou zdatnost veteránů.“ říká Jaroslava Martanová/STAN/, starostka města Vimperk.

Nabité startovní pole slibuje skvělou podívanou. Diváci se můžou těšit na legendární i méně známé značky – jmenujme například Bentley, Jaguar, MG, Triumph, Mercedes-Benz, Porsche, Austin Healey, Chevrolet, De Tomaso, Maserati, Škoda, DeLorean, Ferrari, Cadillac nebo Alfa Romeo. Nejstarším vozem na trati by mělo být MG C-Type vyrobené v roce 1931, které na jih Čech přiveze posádka Curtis Liposcak / Dan Lanier ze Spojených států amerických.

Autor: Michal Novák