Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Archiv voleb Krajské volby 2012 Mgr. Karel Hájek

Mgr. Karel Hájek

62 let, ředitel gymnázia

Narozen 28. 12. 1949 v Českých Budějovicích, trvale bydlí v Týně nad Vltavou. Je ženatý, manželka pracuje v základním školství (ředitelka ZŠ), dcera lékařka, syn strojní inženýr. 

Po maturitní zkoušce na SVVŠ v Týně nad Vltavou vystudoval Matematicko – fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, obor matematika, fyzika. Po ukončení školy pracoval jako středoškolský učitel na SZTŠ v Českých Budějovicích, poté na Gymnáziu v Týně nad Vltavou, po roce 1989 zástupce ředitele a od roku 1995 ředitel tohoto gymnázia dodnes.

Do komunální politiky vstoupil v roce 2008, čtvrté volební období za sebou je členem Rady města Týn nad Vltavou, zvolen byl za US-DEU, která v r. 2010 ukončila svoji činnost. Jako lídr kandidátky třikrát za sebou vyhrál se svým týmem komunální volby, od roku 2002 do roku 2010 zastával uvolněnou funkci starosty města. V současné době již 14. rok vykonává funkci člena rady města. Je registrovaným příznivcem politického hnutí Starostové a nezávislí (STAN).

K jeho zájmům patří rekreační sporty – kolo, lyže a všechny oblasti umění – především výtvarné a divadelní umění.

Osobní krédo: Dostatečná míra životní pokory je podmínkou dobré práce nejen v běžném životě, ale především na všech politických úrovních.

V případě zvolení do krajského zastupitelstva by chtěl pracovat v oblasti vzdělávání a výchovy mládeže a mládežnického sportu.