Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Archiv voleb Krajské volby 2012 Bc. Jiří Hůlka

Bc. Jiří Hůlka

49 let, starosta města Horní Planá

Narodil jsem se 26. prosince 1962 v Českém Krumlově.

Po základní škole jsem studoval na Střední průmyslové škole stavební v Resslově ulici v Českých Budějovicích, kterou jsem absolvoval v roce 1981. Od roku 1981 jsem pracoval v podniku Státní statky Šumava, nejprve jako projektant, později jako stavební technik. Od roku 1985 do roku 1990 jsem působil ve Vojenském výcvikovém prostoru Boletice jako občanský pracovník ve funkci vodohospodáře. Po roce 1990 jsem vlastnil a provozoval penzion v Horní Plané.

Po prvních komunálních volbách jsem byl čtyři roky členem Zastupitelstva města Horní Planá. Po komunálních volbách v roce 1994 jsem byl zvolen starostou města a v této funkci působím dodnes.
Jako starosta Horní Plané jsem členem předsednictva Euroregionu Šumava-Muehlviertel-Bavorský les, předsedou Svazu obcí Národního parku Šumava, členem předsednictva Svazku lipenských obcí, členem Regionálního monitorovacího výboru Fondu malých projektů pro spolupráci s Horním Rakouskem. 
 
V roce 2011 jsem absolvoval vysokou školu CEVRO Institut obor Právní specializace - Veřejná správa a byl mi udělen titul bakalář.  
S manželkou Lenkou máme syna Borise (1986) jenž dokončil studium na přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně, obor geoinformatika a regionální rozvoj. Manželka pracuje v Regionálním muzeu Český Krumlov v jeho pobočce v Rodném domku Adalberta Stiftera v Horní Plané.

Zpět: Kandidátní listina