Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Aktuality V Milevsku bude mít STAN nově místostarostku

V Milevsku bude mít STAN nově místostarostku

14. 10. 2022

Markéta Honzíková (STAN) se v pondělí 17. října na ustavujícím zastupitelstvu Milevska na Písecku stane novou místostarostkou. Zařadí se tak mezi úspěšné političky, které na jihu Čech za hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ na radnicích po volbách usednou.

V Milevsku bude mít STAN nově místostarostku

V Milevsku bude mít STAN nově místostarostku

„Považuji to za velký úspěch. Mrzí mě, že jsme neobdrželi o mandát více, ale i tak můžeme být spokojení a plně se koncentrovat na práci pro Milevsko,“ sdělila Markéta Honzíková (STAN). Ta vedla kandidátku nezávislých s podporou STAN a TOP 09. Získali 12 procent a dva mandáty. Koalici utvoří společně s vítěznými Jihočechy, ODS a také ČSSD.


Pro Honzíkovou je úspěch v komunálních volbách cenný ještě z jednoho důvodu. Dlouhá léta byla starostkou nedalekého Zbelítova. Odstěhovala se a rozhodla se kandidovat v Milevsku. „Pro mnoho Milevských jsem byla neznámou tváří. Věděla jsem ale, že za mnou je vidět velký kus práce a spokojení obyvatelé. Věřila jsem, že to lidé při volbách zohledí. I když v jiném městě. Velmi mě pak potěšilo, že Zbelítovští byli mezi prvními, kdo mi gratulovali,“ vysvětlila Markéta Honzíková (STAN).


Na práci pro Milevsko se Honzíková těší, i když ví, že to nebude nic jednoduchého. „Stojí před námi nelehké období. Musíme se teď koncentrovat, abychom při současné energetické krizi udrželi sportoviště, školy, školky a další infrastrukturu a zároveň posílili energetickou nezávislost například fotovoltaikou nebo dalšími projekty,“ dodala Markéta Honzíková (STAN).

Autor: Michal Novák