Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Aktuality Starostka Vimperku: Společně jsme to dokázali

Starostka Vimperku: Společně jsme to dokázali

19. 9. 2022

Jaroslava Martanová (STAN), dlouhodobě jedna z nejúspěšnějších političek Jihočeského kraje, bude v letošních komunálních volbách obhajovat post starostky. Společně jsme minulé těžké období zvládli a já i můj tým jsme i nadále připraveni pomáhat vimperským občanům, říká.

Starostka Vimperku: Společně jsme to dokázali

Starostka Vimperku: Společně jsme to dokázali

Společně jsme to dokázali
„Končící volební období bylo výjimečné. Ze čtyřletého období jsme téměř tři roky prožívali atmosféru krizového řízení. Společně jsme to dokázali. Naše město bylo jedno z prvních v republice, které nabídlo pomoc seniorům s dovozem nákupů a léků. Těší nás, že si naší práce váží i vedení Jihočeského kraje,“ zhodnotila čtyři roky v postu starostky Jaroslava Martanová.

Zvládli jsme to
Zdůraznila, že bylo nutné okamžitě rozhodnout o ekonomických opatřeních, bylo nutné nastavit priority, aby úřad fungoval. „Udělali jsme to. Přes dobu nejistoty, turbulencí a plné zvratů jsme společně dokázali bezpečně vést město a investovat do důležitých oblastí, které se dotýkají každodenního života. Dokázali jsme posunout město dál a to nás těší,“ doplnila vimperská starostka.

Zkušenost, pracovitost, obětavost
Také proto jde znovu do voleb. „Sestavili jsme uskupení schopných a dobrých lidí. Uskupení, v němž jsou ti, kterým na Vimperku záleží. Nabízíme zkušenosti, pracovitost, obětavost. Chceme jít dál a podílet se na řízení města. Přestože rozhodovat o jeho budoucnosti je cesta trnitá, složitá a nelehká. Někdy to bolí, protože se musíme rozhodnout pro menší zlo. Takový je život,“ vysvětlila Jaroslava Martanová.

Víme jak
Jak dále uvedla, je připravena s týmem rozvíjet a posouvat město dál, protože pokud se město rozvíjí, stává se atraktivním, přitahuje zájem investorů a tím se rozšiřují možnosti pracovního uplatnění i volnočasového vyžití. „Víme, jak pomoci zaměstnaným i podnikatelům, jak se postarat o děti, o naši budoucnost. A umíme se postarat o ty, kteří již nemohou a potřebují to,“ dodala Jaroslava Martanová.