Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Aktuality Návštěva hasičských stanic

Návštěva hasičských stanic

27. 7. 2023

Poslankyně parlamentu za STAN Pavla Pivoňka Vaňková využívá letních prázdnin k návštěvě hasičských stanic v Jihočeském kraji.

Návštěva hasičských stanic

Návštěva hasičských stanic

„Své letní putování po územních odborech Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje jsem zahájila v Prachaticích. Při návštěvě měli zdejší hasiči za sebou tři velké požáry. Sušili hadice a věnovali se přípravě a vzdělávání. A hned po mém příjezdu jeli znovu do akce,“ uvedla poslankyně. Prohlédla si techniku, seznámila se s vedením a také se samotnými hasiči. S nimi debatovala nejen o jejich problémech.


Další její kroky zamířily do Strakonic, kde hlavní důraz kladou mimo jiné i na práci s dětmi a prevenci. Pořádají tu také již 16. ročník závodů v požárním sportu Plamínek. Důvod návštěv je jasný. Poslankyně chce zjistit, co hasiče trápí a jak jim co možná efektivně pomoci. „Je jasné, že hasiči, ať již ti profi, či dobráci jsou skutečně neocenitelní a jejich práce má obrovský význam pro nás všechny. Jsou to právě oni, kteří statečně riskují životy, aby ochránili nás a naše domovy,“ dodala poslankyně Vaňková.

Autor: Michal Novák