Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Aktuality Na restart cestovního ruchu chce město vyčlenit milion korun. Připravilo slevy na ubytování

Na restart cestovního ruchu chce město vyčlenit milion korun. Připravilo slevy na ubytování

29. 1. 2021

Ing. Viktor Vojtko, Ph.D. /STAN/ - Náměstek primátora v Českých Budějovicích pro školství, sociální věci a cestovní ruch

 

Na restart cestovního ruchu chce město vyčlenit milion korun. Připravilo slevy na ubytování

Na restart cestovního ruchu chce město vyčlenit milion korun. Připravilo slevy na ubytování

Podobně jako Jihočeský kraj v loňském roce chce město podpořit cestovní ruch v Českých Budějovicích. V plánu jsou příspěvky pro turisty, kteří se ve městě ubytují. Od programu si vedení města slibuje větší návštěvnost. Připravený slevový program musí ještě schválit zastupitelstvo.

Projekt nazvaný Restart cestovního ruchu v Českých Budějovicích má nabídnout příspěvky na ubytování těm, kteří se rozhodnou trávit dovolenou v krajském městě. „Podpora projektu spočívá v příspěvku pro ubytované ve formě slevových voucherů, který mohou zájemci získat na webových stránkách www.dovolena.jiznicechy.cz. Výše slevy je 30% z té původní, maximálně 300 korun na osobu a noc,“ vysvětlil záměr města náměstek primátora Viktor Vojtko.

Na realizaci projektu vyčlenila rada města pro destinační management Českobudějovicko – Hlubocko jeden milion korun. „Koronavirová pandemie ukázala, že pokud to situace dovolí, tak lidé jezdí na dovolené častěji po své vlasti a jih Čech bývá jejich oblíbenou destinací,“ říká Vojtko.

Podle něj si město od programu slibuje hlavně zvýšení návštěvnosti. Turisty chce prostřednictvím destinačního managementu nalákat na atraktivní program. „Máme ambice turisty zaujmout natolik, že se k nám budou často a rádi vracet,“ dodal náměstek s tím, že program musí ještě schválit zastupitelstvo města.

Podobné slevové vouchery, které plánuje město, zavedl loni v červnu Jihočeský kraj. Přispíval tak rodinám na ubytování při dovolené v jižních Čechách a dával slevy do zoo i muzeí. Sleva byla nejvýše 300 korun na člověka a noc. Z 39 milionů korun se vyčerpalo necelých 12 milionů. Poukazy využilo téměř 5000 rodin, 15 000 lidí, zapojilo se 314 hotelů a penzionů, program přispěl na 40 000 přenocování.

 

Zdroj: https://budejcka.drbna.cz/zpravy/spolecnost/30009-na-restart-cestovniho-ruchu-chce-mesto-vyclenit-milion-korun-pripravilo-slevy-na-ubytovani.html

Autor: Michal Novák