Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Aktuality Historicky prvním předsedou hradecké Organizace STAN se stal Ondřej Pumpr

Historicky prvním předsedou hradecké Organizace STAN se stal Ondřej Pumpr

25. 2. 2022

Historicky prvním předsedou oblastní organizace STAN Jindřichohradecko byl ve čtvrtek na první ustavující schůzi zvolen zastupitel Jindřichova Hradce Ondřej Pumpr. Místopředsedy se stali Martin Lukschal a Vít Pošvář. 

Historicky prvním předsedou hradecké Organizace STAN se stal Ondřej Pumpr

Historicky prvním předsedou hradecké Organizace STAN se stal Ondřej Pumpr

„Věřím, že hnutí STAN bude brzy novou hybnou silou politiky na Jindřichohradecku. Budeme-li vycházet ze zkušeností a příkladů dobré praxe našich kolegů starostů nejen v kraji, ale i v celé ČR, může nás to jen posunout směrem k vnímání obce jako municipality 21. století, tedy moderní a přívětivé pro občany. Rádi bychom obec viděli jako místo, ve kterém se dobře žije, pracuje, a které poskytuje i dostatek kulturního a dalšího vyžití,“ uvedl předseda OO STAN Jindřichohradecko Ondřej Pumpr.

Dodal, že v současné době probíhají v Jindřichově Hradci velmi intenzivní přípravy na komunální volby, které proběhnou v říjnu letošního roku. „Já pevně věřím, že se nám povede postavit kandidátní listiny i v dalších městech a obcích Jindřichohradecka,“ dodal Pumpr.

V následujících týdnech se budou konat další ustavující schůze nově vzniklých oblastních organizacích, a to Českobudějovicko – Krumlovsko, Písecko – Táborsko, Strakonicko, Vimpersko – Prachaticko. Naopak vedení už má zvolené místní organizace České Budějovice. Předsedou se stal Jiří Fencl, dlouholetý člen STAN, krajský zastupitel a první místopředseda krajského výboru.

 

 

Kontakty pro novináře:

Ondřej Pumpr, zastupitel Jindřichova Hradce, telefon: + 420 605 472 664

Michal Novák, tajemník STAN v Jihočeském kraji, telefon: +420 775 572 247

Autor: Michal Novák