Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Zastupitelstvo hlavního města Prahy zatím navolilo výbory, STAN má dva předsedy

Zastupitelstvo hlavního města Prahy zatím navolilo výbory, STAN má dva předsedy

26. 11. 2022

Vyjednávání o koalici pokračuje. Pražské zastupitelstvo na svém čtvrtečním zasedání, které se protáhlo do ranních hodin, zvolilo 14 dalších výborů. STAN získal předsedu Výboru pro IT a Smart City a Výbor pro evropské záležitosti.

Zastupitelstvo hlavního města Prahy zatím navolilo výbory, STAN má dva předsedy

Zastupitelstvo hlavního města Prahy zatím navolilo výbory, STAN má dva předsedy

 „Velmi mě těší důvěra zastupitelů, kterou jsem dostal v rámci kandidatury na předsedu výboru pro IT a Smart city. Věřím, že s ostatními kolegy přispějeme k tomu, aby se inovace v Praze úplně nezastavily do doby, než bude navolena nová Rada,“ uvedl David Procházka, předseda Výboru pro IT a Smart City. Předsedat Výboru pro evropské záležitosti bude Kateřina Arnotová. „V brzkých ranních hodinách jsem byla zvolena předsedkyní Výboru pro evropské záležitosti, ráda budu naplňovat jeho agendu a těším se na spolupráci s kolegy zvolenými za ostatní strany,“ uvedla. Navolení výborů nicméně neznamená, že není nutné rychle domluvit koalici a zvolit na prosincovém zastupitelstvu povolební radu města. Vyjednávání dnes pokračovala. „Sešli jsme se na trojstranném jednání SPOLU, Piráti a STAN a v příjemné atmosféře řešili možné koaliční uspořádání. Témata se týkala programu, rozdělení gescí a koaličních rozhodovacích mechanismů. Dohodli jsme se, že příští týden budeme tyto tři okruhy v užších týmech podrobněji projednávat a znovu se v dnešním formátu sejdeme v pondělí 5. prosince,“ popsala průběh jednání Kateřina Arnotová, předsedkyně pražských zastupitelů za STAN.

Autor: Klára Neumannová