Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Zastupitelský klub STAN: Odložte výběrové řízení na ředitele Pražského inovačního institutu

Zastupitelský klub STAN: Odložte výběrové řízení na ředitele Pražského inovačního institutu

1. 12. 2022

Zastupitelský klubu STAN považuje za vhodné odložit výběrové řízení na pozici ředitele Pražského inovačního institutu. Prostřednictvím zastupitele a předsedy Výboru pro inovace a Smart City HMP Davida Procházky zaslal klub 30.11. toto stanovisko radnímu pro školství Vítu Šimralovi a předsedovi správní rady PII Ivu Denemarkovi. Dnes 1. 12. bylo toto stanovisko zasláno také předsedům zastupitelských klubů. 

Vážený pane radní, vážený předsedo správní rady, vážení předsedové a vážené předsedkyně zastupitelských klubů,

obracím se na vás v otázce výběrového řízení na nového ředitele Pražského inovačního institutu. Aktuálně je naplánováno na 9.12. Stanovisko zastupitelského klubu STAN zní, že by výběrové řízení mělo být odloženo do té doby, dokud nebude navolena nová rada.

Uvědomujeme si veškeré negativní důsledky, které může toto rozhodnutí přinést. Nicméně si myslíme, že pro Pii i pro město je naprosto klíčová vzájemná spolupráce vedení institutu, příslušného radního, a úřadu. Pokud bychom se dostali do situace, kdy nový radní nebude souhlasit s již navrženou strategií směřování Pii novým ředitelem, způsobilo by to pouze zablokování celé spolupráce.

 Uvažte prosím výše zmíněné.

Pevně věříme, že se jedná o nejlepší možný postup, aby PII začal od začátku mandátu nového radního fungovat v jednotě s potřebami města. Zároveň je potřeba zmínit, že na jaře provedený audit ukázal značné nedostatky v hospodaření této organizace. Nepovažujeme za vhodné, aby nový ředitel/ředitelka byli postaveny před nedořešené záležitosti bez politické podpory a rozhodování příslušného radního.

Autor: Klára Neumannová