Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Zastupitelský klub STAN jako výdejní místo pro Euroklíč, Seniorskou obálku a poradenské místo pro bezbariérovost

Zastupitelský klub STAN jako výdejní místo pro Euroklíč, Seniorskou obálku a poradenské místo pro bezbariérovost

27. 1. 2023

Vážení sousedé, obyvatelé i návštěvníci Prahy,

rádi bychom, aby náš zastupitelský klub byl místem setkávání s našimi příznivci, občany a to i znevýhodněnými. Věříme, že tuto užitečnou novinku využijete. Těšíme se na viděnou!

 

Zastupitelský klub STAN jako výdejní místo pro Euroklíč, Seniorskou obálku a poradenské místo pro bezbariérovost

Zastupitelský klub STAN jako výdejní místo pro Euroklíč, Seniorskou obálku a poradenské místo pro bezbariérovost

Co je to Euroklíč?

Jedná se o univerzální klíč, s jehož pomocí se dostane osoba se zdravotním postižením a rodiče/pěstouni pečující o dítě do 3 let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, v metru, na nádražích i na čerpacích stanicích ve většině států Evropy.

Vydává se zdarma na základě předchozí domluvy s garantkou tématu bezbariérovosti STAN paní Anetou Ečekovou Maršálovou, aneta.marsal@stan.cz, tel. 776 246 938.

 

Co je to Karta ICE, tzv. Seniorská obálka?

Papírový formulář, který pomáhá zachránit život. Je určena především osamělým seniorům, rodičům samoživitelům, cizincům. Zapisují se do něho údaje o zdravotním stavu, kontakt na blízkou osobu. IZS systém o ni ví, v bytě uživatele se umisťuje na dvě domluvená místa. K dispozici je též cestovní verze. Vydává se zdarma na základě předchozí domluvy s garantkou tématu bezbariérovosti STAN paní Anetou Ečekovou Maršálovou, aneta.marsal@stan.cz, tel. 776 246 938.

 

Bezbariérovost

Vnímáme ji jako nezbytnou pro všechny. Nejen osoby se zdravotním postižením. Týká se rodičů s kočárky, seniorů, uživatelů berlí, lidí po úrazu. Pokud máte podnět z oblasti bezbariérové přístupnosti, chcete poradit s pomůckami pro překonání bariér v prostoru, obraťte se na paní Anetu Ečekovou Maršálovou.

 

Termíny 2023:

pondělí 6.2. od 16 do 17 hod

pondělí 13.2. od 15 do 16 hod

pondělí 20.2. od 16 do 17 hod

pondělí 27.2. od 15 do 16 hod

 

pondělí 6.3. od 15 do 16 hod

pondělí 13.3. od 15 do 16 hod

pondělí 20.3. od 15 do 16 hod

pondělí 27.3. od 15 do 16 hod

 

Vždy v zastupitelské místnosti STAN, místnost č. 41-42 (Nová Radnice Magistrátu hl. m. Prahy, Mariánské náměstí 2, přízemí)

 

Kontaktní osoba

aneta.marsal@stan.cz

tel. 776 246 938

 

Autor: Klára Neumannová