Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Začala kontaktní kampaň, pražské firmy najíždějí na cirkulární ekonomiku a Praha chystá novelu k hazardu!

Začala kontaktní kampaň, pražské firmy najíždějí na cirkulární ekonomiku a Praha chystá novelu k hazardu!

30. 8. 2020


Konce týdne mi připomínají blížící se dva dny volna, ale nejprve povinnost promítnout si zpět uplynulý týden a rozpomenout se na to nejdůležitější, co se v pražském STANu událo. Konec tohoto týdne přinese navíc konec prázdnin, obloha se už začala chmuřit a vítr začal dout, to aby nám sama příroda naznačila, že letní režim definitivně vystřídají pravidelné schůzky, zasedání, jednání, zápisy a hlavně blížící se volby a tedy horká fáze volební kampaně, tak ať nám to není tak líto.
Stejně naléhavý bude i tento zpravodaj! 
 

PVK zapojí do provozu vůz na bioCNG pohon.

PVK zapojí do provozu vůz na bioCNG pohon.

Kontaktní volební kampaň
už v tomto týdnu odstartovala. Každý týden budeme na důležitých frekventovaných místech napříč Prahou 9 rozdávat volební materiály Davida Smoljaka a abychom to vydrželi až do voleb, budeme potřebovat občas vystřídat. Posily, které by věnovaly 2 - 4 hodiny v týdnu čas a v ranní či odpolední špičce se s námi vydaly mezi lidi rozdávat STANoviny, volební letáky a drobné dárky nesmírně vítáme. Hlaste se mi, prosím, mailem: vlasta.urbankova@stan.cz. Zahrnu vás do seznamu dobrovolníků a kamelotů a pošlu harmonogram, kde a kdy plánujeme být, vždy domlouváme konkrétní termíny a místa individuálně, ale potřebujeme mít aktivované zálohy: https://www.facebook.com/photo/?fbid=657680231534696&set=a.112080872761304
 
Uzdravíme kraj!
Připomínám, že v pondělí 31.3. STAN odstartuje krajskou volební kampaň před krajským úřadem Středočeského kraje Dienzenhoferových sadech v Praze 5! Přijďte nám pomoci! 

"Sraz je 31. srpna 2020 v 11 hodin dopoledne.

Letošním hlavním mottem je Rozum do hrsti

Součástí spuštění kampaně bude i happening před Středočeským krajským úřadem, při němž se symbolicky a s nadhledem pokusíme vyléčit hejtmanství, které již čtyři roky spravuje hnutí ANO spolu se sociálními demokraty a komunisty.", stálo v pozvánce, kterou jsem Vám již rozesílala. Doufám, že se tam s mnohými z vás v pondělí potkáme, potřebujeme alespoň 20 lidí na 30 minut!!

 
Rada HMP
Usnesení: v tuto chvíli ještě nebyla uveřejněna.
 
Z gesce Petra Hlubučka
V úterý Petr na tiskové konferenci před budovou pražského magistrátu představil ekologický vůz společnosti PVK: https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/prazske_vodovody_a_kanalizace_nasadi_do.html
"Tento vůz jednak uspoří provozní náklady a také výrazně sníží zátěž životního prostředí v hlavním městě. Jsem rád, že klimatický závazek hlavního města Prahy o snižování emisí CO2 nám pomáhají naplňovat i naše městské firmy. O to víc mě těší, že právě PVK jsou první ve střední Evropě, kdo bude pro provoz takového vozidla využívat bioCNG, píše Petr na svém FB.
 
 
Společnost INSET věnovala pražským hasičům obleky za čtvrt milionu Kč: https://www.facebook.com/STANPetrHlubucek/photos/a.1981656458525696/3677547515603240/ 
 
Z gesce Hany Kordové Marvanové
V pondělí je na program Rady zařazen Hančin tisk upravující Vyhlášku k regulaci hazardu v HMP. Tento tisk přikládám k nahlédnutí a prosím zejména naše zastupitele a radní v městských částech aby se s ním seznámili a poslali Hance své případné připomínky.
 
Podrobněji se Hanka rozepisuje na svém FB: "Nejvíce se diskutuje o tom, jak vyřešit případný propad příjmů pro městské části, které peníze z odvedených daní z hazardu používají na podporu sportu, sociálních či vzdělávacích aktivit. Ráda bych všechny ujistila, že podmínkou schválení nové vyhlášky by měla být kompenzace výpadku příjmů pro městské části z magistrátního rozpočtu...", https://www.facebook.com/HanaMarvanovaSTAN
 
Nová nabídka od Anety
Na základě spolupráce s firmou Igráček získala Aneta nabídku na dárkové balíčky: 
 
"Vážení,

tentokrát přicházím s nevšední nabídkou daru - balíčku dezinfekce, jednorázových plášťů, overalů pro zdravotnická a sociální zařízení na Vaši MČ.

Dárcem je výrobce hraček Igráček, s kterým spolupracuji a který velice podporuje zdravotníky. Žádosti s počtem zaměstnanců, klientů/pacientů, poprosím, směřujte na mou adresu marsalovaa@praha13.cz , s vedením poté vše dohodnu.

Buďme si blíž, pomáhejme si!", píše Aneta.

Dětský domov Charlotty Masarykové
Možná nevíte, že naše kolegyně a lídryně STAN v Praze 11 Radka Soukupová je současně novou ředitelkou Dětského domova Charlotty Masarykové (příspěvková organizace HMP). Tento týden na tiskové konferenci představila spolu s radní Johnovou vizi rozvoje tohoto zařízení tak, aby děti nepřišly o pocit, že někam patří, že Dětský domov je záchytným bodem, který je v jejich nelehké situaci podpoří a zajistí kontinuální péči a přípravu na jejich budoucnost: https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/detsky_domov_charlotty_masarykove_projde.html
 
Prožijte hezký víkend a na slyšenou za týden!
 
 
S pozdravem
 
Vlasta Urbánková
krajská tajemnice Praha
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Autor: Vlasta Urbánková