Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Vítkov čeká proměna, potravinová sbírka potřebuje dočerpat zásoby.

Vítkov čeká proměna, potravinová sbírka potřebuje dočerpat zásoby.

10. 4. 2021

Příjemný závěr povelikonočního pracovního týdne přeji vám, kteří jste právě otevřeli pravidelnou týdenní informaci.

Rada HMP tento týden nejednala, vláda hned v úterý začala ohlašovat návrat dětí do škol, ukončení nouzového stavu, zrušení omezení pohybu mezi okresy a zákazu nočního vycházení. Události se překotně valí, odpovědní lidi létají jak na centrifuze, v úterý se ještě spekulovalo a ve čtvrtek už máme nového ministra zdravotnictví a ten školství jistě v klidu není. Vláda schválila úpravu volebního zákona a začíná se oteplovat. Těšíte se?

Vizualizace obnovy Vítkova

Vizualizace obnovy Vítkova

Senátní agendou v březnu nás provede David Smoljak:

 Největší politický ohňostroj vzniká často kolem problémů, po kterých po pár měsících už neštěkne ani pes, zatímco důležité věci procházejí kolem nás bez povšimnutí.

Otevřete si poslední senátní novinky, kde se ohlížím za březnem pohledem ze senátní lavice“, píše David Smoljak:

 http://bit.ly/NovinkyBrezen

 

STAN v médiích

V uplynulém týdnu se hned 3 osobnosti za STAN objevily v TV Jaromíra Soukupa:

https://www.facebook.com/groups/1881253122002884/permalink/3674558136005698

 

Konečně si někdo všiml racionality a pracovitosti, ukotvenosti STANu. Kolega Ondřej Kamenický z Prahy 6 pro nás odemkl pohled komentátora Kubity z HN za STAN: https://archiv.ihned.cz/c7-66905240-1-73348f58730a144

 

Vít Rakušan k odvolání ministra Blatného v ČT 24: https://www.facebook.com/vitrakusancz/videos/374608106973886

 

Radní Hana Kordová Marvanová v TV Praha v pořadu Host dne 7.4. o družstevním bydlení: https://prahatv.eu/porady/host-dne/host-dne-07-04-2021-01-33?fbclid=IwAR05z5BeUcug6gmh2E16pAcrvbzjbj32SdEv6NikGPI0hTL4z0DYnRZUP5E

 

Jan Lacina chce zpřístupnit hradní areál

Jan Lacina spolu s místopředsedou Senátu Jiřím Růžičkou již přes rok usilují o otevření bran Pražského hradu. Přišlo jen částečné zprůchodnění této pražské dominanty: https://www.facebook.com/photo?fbid=10225420561610463&set=gm.4180039078715543

Volební zákon, který prošel sněmovnou, je určitě spravedlivější, uvidíme, zda ho posvětí i Senát. Takto jeho přijetí poslaneckou sněmovnou okomentoval náš lídr ve sněmovních volbách Jan Lacina:

https://www.facebook.com/starostovenezavisli.praha/photos/a.707458772662514/5341046505970361

Z gesce Petra Hlubučka

„Teď v době covidu nám je městská zeleň především útočištěm ve volném čase. Nicméně parky, travnaté plochy a městské lesy jsou neskutečně důležité obecně pro klima ve městě, udržení vlhkosti v ulicích, snižování prašnosti a hluku. Hnutí STAN má péči o městské parky a zeleň, výsadbu nových stromů, nebo zakládání zcela nových lesů na území hl. m. Prahy jako jednu ze svých priorit“, těmito slovy uvádí Petr naše hlavní programová témata v oblasti životního prostředí. Podívejte se podrobněji, jaká proměna se chystá na Vítkově:

Vítkov – revitalizace:

  • Park na Vítkově neprošel roky větší údržbou a obnovou.
  • Revitalizace vítkovského parku je rozdělena na tři etapy a v průběhu pěti let by měla proměnit celkový ráz zeleně celého prostoru.
  • Dojde k přeměně stávajícího asfaltového parkoviště na parkovou piazzetu s rastrem nových stromů, bude zde postaven částečně zapuštěný kiosek s občerstvením a veřejnými WC, které doposud v parku chyběly, dojde k výměně městského mobiliáře, veřejného osvětlení. Cesty z asfaltu budou kompletně nově upraveny včetně nového řešení dešťových vod vsakováním na místě, budou instalovány nové vodní prvky – střiky a fontány.,
  • První etapa by měla stát zhruba 45 milionů korun. Jedná se o přístupovou cestu, která vede přímo k památníku. Asfalt by měl být zcela odstraněn, bude zde nové osvětlení, nový městský mobiliář. Vysázeno zde bude více zeleně.
  • Postupně bychom chtěli celý park na Vítkově revitalizovat jako třeba Stromovku, anebo jako nyní přistupujeme k parku na Letné.

KV STAN Praha

Zasedal ve čtvrtek od 15 hodin, probrali jsme novinky z příprav v kampani, už se brzy dozvíme, jaká bude její vizuální podoba, zanedlouho půjdou do tisku jarní volební noviny, nabíráme dobrovolníky, hlaste se Vlastě Urbánkové, která bude za STAN jejich činnost a nasazení koordinovat. Členové KV probrali aktuální situaci na magistrátu, systém očkování a pokračování očkování 70 + a 60 + s vážnými diagnózami, zásoby vakcín a očkování v městských částech. Praha 1 řeší projekt zpřístupnění čapadla, který je součástí revitalizace Smetanova nábřeží. Přibylo dalších 5 nových registrovaných příznivců.

 

Potravinová sbírka znovu v akci i za přispění STANu a Anety Ečekové Maršálové

Sama jsem se této akce zúčastnila na podzim a je to opravdu příjemná práce a hmatatelná pomoc. Sbírka naplní výdejní místa, kam si potřební chodí pro potravinovou pomoc:

V sobotu 24. dubna od 8 do 18 hod opět proběhne celorepubliková Potravinová sbírka.

Díky Vám se poprvé podíleli na činnosti členové a registrovaní příznivci STANu vloni na podzim a to na Praze 9 a na Praze 13.

Pojďme se opět aktivně zapojit a pomoci tak mnohým rodinám, které jsou nízkopříjmové!

Dobrovolníci jsou vítáni i letos v Kauflandu na Jarově a v Kauflandu ve Stodůlkách.

V jeden čas smí být na prodejně pouze dvojice dobrovolníků v zelených zástěrách Potravinové banky, stojí se za pokladnami a odebírají se od lidí trvanlivé potraviny, které darují pro potřebné dle svého uvážení.

Dále je potřeba pomoci s nakládáním potravin do auta.

Pro pohodu všech zúčastněných se budou dobrovolníci střídat nejlépe po 2 hodinách.

Kdo byste mohl pomoci, prosím napište nám, budeme rádi za každou pomoc.

Děkujeme!

Renata Klusáková za Prahu 9 ( klusakova.renata@gmail.com ) a Aneta Ečeková Maršálová za Prahu 13 ( aneta.marsal@stan.cz ).

 

Loučím se s vámi s přáním odpočinkového víkendu a těším se na slyšenou zase za týden!

 

Vlasta Urbánková

Krajská tajemnice STAN Praha

Autor: Vlasta Urbánková