Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Vít Rakušan vyzval k solidaritě a popřál republice obnovu důvěry. Další pražský rybník prokoukl.

Vít Rakušan vyzval k solidaritě a popřál republice obnovu důvěry. Další pražský rybník prokoukl.

30. 10. 2020

Milí členové a příznivci pražské organizace STAN, vážení čtenáři, 

doufejme, že se vám daří se ctí zvládat nelehké období plné různých omezení, že nepodléháte přílišnému stresu z prozatím neblahého vývoje epidemie a že si v něm dokážete najít čas i na obyčejné příjemné chvilky v kruhu nejbližších nebo i pročtení pravidelných informací z pražského STANu:

 

Vít Rakušan vyzval k solidaritě a popřál republice obnovu důvěry. Další pražský rybník prokoukl.

Vít Rakušan vyzval k solidaritě a popřál republice obnovu důvěry. Další pražský rybník prokoukl.

Rada HMP

Program a přehled usnesení: https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/programy_a_zapisy_jednani/index.html

 

Vít Rakušan ke státnímu svátku 28.10.2020

https://www.facebook.com/vitrakusancz/posts/2668098270171236

 

STANOVINY

Věnujte určitě pozornost čtení říjnových STANovin, které jsou plné zhodnocení volebních výsledků, předseda Vít Rakušan vysvětluje, proč je prioritní vyjednávat s Piráty a jaká má STAN očekávání, jaké jsou novinky z poslaneckého klubu a v pražské části je poděkování Davida Smoljaka nebo ocenění pro doktora Šráma, které navrhl Miloš Růžička: http://www.starostove-nezavisli.cz/fmfile/0/kraje/PHA/STAN_oviny_%2010-20-praha.pdf

Z gesce Petra Hlubučka

Dalším z řady pražských rybníků prošel revitalizací: https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/zlicinsky_rybnik_dolejsak_prosel.html "V roce 2019 koupilo zličínský rybník Hlavní město Praha od soukromé společnosti. Rybník byl převzat vypuštěný a na jeho dně se nacházela půlmetrová vrstva bahna. Bylo také poškozeno vypouštěcí zařízení", popisuje výchozí stav před revitalizací Petr.

V den oslav 102. výročí založení samostatného československého státu zastihla Pražany smutná zpráva, pravoslavný dřevěný kostel na Petříně shořel: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/pozar-kostel-zahrada-kinskych-praha.A201028_151249_praha-zpravy_bse? Hlavní město vyhlásilo veřejnou sbírku na jeho obnovu: https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_vyhlasi_verejnou_sbirku_na_obnovu.html

Z gesce Hany Kordové Marvanové

"V úterý 27.10.2020 jsem se zúčastnila online debaty, kterou pořádala platforma Za Prahu udržitelnou a sousedskou - Cizincem ve vlastním městě? / ONLINE S CAMP (Centrum architektury a městského plánování)", napsala Hanka tento týden na svém fb. Tato debata byla věnována zejména problematice krátkodobého ubytování v centru metropole a problémům s tím spojeným. Záznam bude k dispozici zde:

https://www.campuj.online/zaznamy "Jako radní pro legislativu hl.m.Prahy se snažím v Poslanecké sněmovně dohodnout projednání návrhu na změnu živnostenského zákona, který umožní regulovat rozsah a podmínky poskytování krátkodobého ubytování v bytech formou nařízení obce. Zároveň máme připravený návrh na změnu občanského zákoníku, která by měla posílit práva vlastníků bytu v rámci společenství vlastníků, kteří bydlí v domě a jsou obtěžováni takovým užíváním bytů v rozporu s jejich účelem. Cílem je, aby krátkodobé ubytovací služby typu Airbnb se vrátilo do kolejí skutečné "sdílené ekonomiky, aby bylo jen příležitostné a regulované. Pokud by nějaký investor měl zájem proměnit bytový dům v hotel, měl by být tento objekt kolaudován jako hotel", přibližuje svůj postoj k této problematice Hanka. 


Pěkný nadcházející víkend vám všem!

 

Vlasta Urbánková

krajská tajemnice Praha

Autor: Vlasta Urbánková