Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Tiskové zprávy Spojené síly pro Prahu 14 (STAN & KDU-ČSL) k aktuální politické situaci v Praze 14

Spojené síly pro Prahu 14 (STAN & KDU-ČSL) k aktuální politické situaci v Praze 14

25. 6. 2021

Spojené síly pro Prahu 14 (STAN & KDU-ČSL) k aktuální politické situaci v Praze 14

Na zasedání Zastupitelstva MČ Praha 14 dne 23. 6. 2021 došlo k rezignaci starosty Radka Vondry (TOP 09) zvoleného za Spojené síly pro Prahu 14 (dále jen „SSPP14“) a k odvolání všech radních. Tomuto předem promyšlenému kroku předcházelo vystoupení zastupitelů za TOP 09 z klubu Spojených sil pro Prahu 14 a vytvoření klubu „SPOLU pro Prahu 14“, v němž jsou pouze samotní zastupitelé za TOP 09. Považujeme za nekorektní, že si zastupitelé za TOP 09 v době svých stále klesajících preferencí takto účelově přisvojili politickou značku volební koalice „SPOLU“, na jejímž vybudování se pro parlamentní volby celostátně podílí i zástupci ODS a KDU-ČSL.

Jako důvody vystoupení z klubu SSPP14, rozpadu koalice a své rezignace exstarosta Vondra uvádí nesoulad představ o řízení gescí a poté i zastavení vývoje v oblastech školství, kultury a hledání dotačních zdrojů, které byly svěřeny místostarostce Zuzaně Jelenové (STAN). „Udělejte si sami představu o tom, zda může mít nějaké opodstatnění například kritika nedostatečného vývoje v oblasti kultury v této covidové době. Navíc v posledních týdnech, jakmile to situace umožnila, proběhla na Praze 14 řada atraktivních kulturních akcí, kterých se zúčastnily tisíce spokojených návštěvníků. Další kulturní akce jsou připraveny, čeká se pouze na termín jejich konání.“, říká Jan Liška (STAN), zastupitel MČ Praha 14.

Z našeho pohledu je skutečným důvodem odstranění radních za STAN a KDU-ČSL to, že opakovaně upozorňovali na problematičnost některých procesů, za které spolunesli odpovědnost. Politiku chápeme jako službu veřejnosti, nikoli jako realizaci sebe sama a s ní spojený osobní profit a těchto zásad se budeme i nadále držet. I poté, co zastupitelé zvolení za TOP 09 zastupitelský klub SSPP14 opustili a vyjednali koalici s původními koaličními partnery (ODS a Piráti), budeme nadále usilovat o zprůhlednění procesů na radnici Prahy 14 a hospodárné financování pro občany prioritních projektů a oblastí, nyní v roli opozice. Již jsme započali jednání s ostatními opozičními subjekty, se kterými se na tomto shodneme. Věříme, že i z opozičních lavic můžeme udělat spoustu užitečné práce pro občany Prahy 14.

 

 

Kontaktní údaje

 

Za STAN Praha 14:

Ing. Jan Liška,  e-mail: liska.praha14@gmail.com     

 

Za KDU-ČSL Praha 14:

Martin Kouklík, e-mail: martin@kouklik.cz

Autor: Vlasta Urbánková   |   Sekce: Tiskové zprávy   |   Tisk   |   Poslat článek známému