Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Tiskové zprávy Anenský trojúhelník je příležitostí pro zkvalitnění veřejného prostoru.

Anenský trojúhelník je příležitostí pro zkvalitnění veřejného prostoru.

12. 3. 2021

Anenský trojúhelník je příležitostí pro zkvalitnění veřejného prostoru.

"Chci, abychom měli na Praze 1 místa, která nám budou dělat radost a kam si rádi zajdeme na procházku. Právě takovým místem určitě bude tzv. Anenský trojúhelník, místo, které je v současné době zanedbané a jehož revitalizaci zahajujeme. Tento projekt zapadá do celkové úpravy Smetanova nábřeží. Jedná se o řadu let připravovanou celkovou revitalizaci širšího veřejného prostoru, který je dlouhodobě v nevyhovujícím stavu a je nevyužitou příležitostí v samotném historickém jádru Prahy na břehu Vltavy s jedinečným geniem loci", objasňuje starosta Petr Hejma/STAN a dodává: "Naše městská část zde postupuje naprosto v souladu s hlavním městem, které bylo od počátku projektu v roce 2016 až do současnosti nejen plně informováno, ale rovněž všechny příslušné instituce magistrátu k němu vyslovily souhlas."

Projekt má ambici přinést několik velkých pozitivních změn. Na nábřeží bude pro občany zřízena nová tramvajová zastávka Karlovy lázně (ve směru od Národního divadla). Navíc se veřejnosti otevře průchod přímo k Vltavě skrze historické čapadlo a přibude i vodní prvek.

"Počítáme s nahrazením dvou starých stromů dvěma novými. Dominantou prostoru pak bude plně vzrostlý platan javorolistý, jehož široká koruna celý prostor postupně zastíní. Konečná podoba celého prostoru je stále předmětem jednání, zejména pokud jde o rozsah zeleně - té dále přibude. Dosavadní vizualizace, o nichž jsou vedeny vzrušené debaty, tak rozhodně nepředstavují definitivní verzi celého projektu", uzavírá Petr Hejma.

Fotoalbum

Autor: Vlasta Urbánková   |   Sekce: Tiskové zprávy   |   Tisk   |   Poslat článek známému