Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Starostové podporují výstavbu hřišť pro dospívající mládež

Starostové podporují výstavbu hřišť pro dospívající mládež

3. 6. 2024

Skateparky, lezecké stěny nebo bruslařské dráhy zažívají v posledních letech boom. Sportovci už se častokrát nespokojí pouze s hřišti pro míčové sporty, ale touží po pestřejší zábavě. Pražští Starostové tak jdou s dobou a soustředí se na výstavbu moderních pohybových areálů. 

 

Tomáš Hřebík, místostarostka MČ Praha 8

Tomáš Hřebík, místostarostka MČ Praha 8

Plánovaný skatepark v Bohnicích na Praze 8

Příběh bohnického skateparku v blízkosti Základní školy Glowackého se píše už několik let. V prosinci minulého roku zveřejnil náš místostarosta pro strategický rozvoj Tomáš Hřebík jeho finální studii, ve které jsou zakresleny všechny budoucí prvky, mobiliář i zeleň.

V Bohnicích je obrovský počet skateboardistů a jezdců na freestyle koloběžkách, kteří vznik skateparku v Bohnicích dlouhodobě podporují na sociálních sítích. Když jsme našli místo, kde bychom mohli skatepark vybudovat, rozjela se mašinérie průzkumů, studií a hlavně podnětných debat s odborníky a místní komunitou,“ říká Tomáš Hřebík.

Trpělivá a pečlivá práce se vyplatila. Skatepark má nyní schválenou konečnou podobu. Začal se tedy zpracovávat podrobný projekt, který bude financovaný z příspěvků investorů do Fondu rozvoje Prahy 8. „Předpokládám, že projekt bude hotový do konce tohoto roku a na jeho základě požádáme o stavební povolení,“ popisuje další kroky Hřebík.

A jak bude podle studie nový skatepark vypadat? Jedna větší zpevněná plocha bude mít cca 1000 m2. Doplní ji takzvaný bazén o rozměru cca 200 m2 a sekce mini ramp o rozměru 315 m2. Všechny zpevněné tréninkové plochy spojuje přibližně 600 m2 zámkové dlažby, která tvoří funkční prostor využitelný jezdci.

Nový skatepark vznikl na Praze 13

Podzim 2023 byl pro Prahu 13 opravdu velkou událostí. Na místě zaniklého sportoviště v Mohylově ulici vyrostl dosud největší skatepark svého druhu v celé České republice. Návštěvníkům nabízí hned několik druhů zábavy na 1500 m2.

Na své si tu přijdou nejen skateboardisti, ale též in-line bruslaři a milovníci koloběžek. Prioritou bylo zvýšení atraktivnosti lokality pro mladistvé, pro které je celkově méně možností vyžití než pro předškoláky na mnohých dětských hřištích s pískovišti a houpačkami. V neposlední řadě bylo záměrem zajistit bezpečnost na novém skateparku. Proto tu nechybí moderní prvky z kvalitních materiálů. Tím je skatepark kvalifikován na pořádání národních i mezinárodních soutěží,“ shrnuje Aneta Ečeková Maršálová z Prahy 13. 

Skatepark na Praze 13 postavila společnost Mystic Constructions, která stojí též za návrhem skateparku na Praze 8. Jedná se o velmi uznávanou společnost, která má za sebou více než 100 realizovaných staveb, jak skateparků, tak překážek na různé sportovní akce a festivaly.

 

Tomáš Hřebík, Aneta Ečeková Maršálová

 

Autor: Klára Neumannová