Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Starostové brání v těchto dnech své rozpočty. Hana Kordová Marvanová přichází s novým legislativním podnětem na regulaci Airbnb.

Starostové brání v těchto dnech své rozpočty. Hana Kordová Marvanová přichází s novým legislativním podnětem na regulaci Airbnb.

5. 6. 2020

Vážení pražští členové a příznivci ze STANu, 


naši poslanci tento týden bojovali ve sněmovně za zachování financování samospráv, za všechny připravované projekty měst a obcí, které by záměrem vlády vykompenzovat daňovými odvody určenými pro fungování samospráv ztráty živnostníků a podnikatelů zasažených nouzovým režimem, vzaly za své.

Hana Kordová Marvanová - radní HMP pro legislativu, veřejnou správu a podporu bydlení.

Hana Kordová Marvanová - radní HMP pro legislativu, veřejnou správu a podporu bydlení.

Bránili se zejména podivnému přesouvání peněz, které ze  zákona patří obcím a krajům na jinou hromádku, kterou Andrej Babiš nyní hlídá a bude rozdělovat na základě nějakých nových kritérií. Uklidňuje vás, příslib, že obce své peníze dostanou zpět na dotacích? Systém RUD je vážně ohrožen, samosprávy jsou ohroženy, transparentnost toku finančních prostředků na jejich fungování je ohrožena, sílí pocit ohrožení z vazalství a závisloti na centrální vládě: 

https://www.facebook.com/vitrakusancz/videos/717815432299913/UzpfSTE2NDI2NzY1MTQ6Vks6MjgwODk0NzY5OTIzMzQxNw/ . 

 
K aktuálnímu dění v Praze:
 
Rada HMP
 
 
Praha hledá ředitele magistrátu
 
 
Z gesce Petra Hlubučka
Petr Hlubuček jako radní mimo jiné i pro bezpečnost  děkuje v těchto dnech osobně jednotkám dobrovolným hasičů za pomoc v koronavirové krizi: "Důležitou roli během mimořádného stavu sehráli i dobrovolní hasiči. Roznášeli dezinfekci, zajišťovali pomoc potřebným, drželi 24 hodinovou pohotovost a jiné. Jsem moc rád, že v Praze dobrovolné hasiče máme a že se na ně můžeme v takových složitých chvílích spolehnout", vysvětluje Petr svůj záměr objet do konce června všech 36 jednotek dobrovolných hasičů, aby jim vyjádřil poděkování osobně. 
 
 
Z gesce Hany Kordové Marvanové
Vrcholí přípravy tisku, který v pondělí předloží Hanka na projednání Radou HMP: "Na pondělní radu hl. m. Prahy jsem připravila další legislativní návrh, který chceme prosadit za Prahu v Parlamentu. Podstatou návrhu je zmocnění obcí, aby mohly vydat nařízení, kterým budou regulovat rozsah krátkodobého ubytování v bytech. Světové metropole toto oprávnění mají, ale české zákony nám nedávají žádné pravomoci", píše na svém FB Hanka připravuje legislativní úpravu již dlouho, připomeňme článek z ledna letošního roku: https://www.reflex.cz/clanek/zpravy/99380/praha-chce-regulovat-sluzby-typu-airbnb-zmizi-z-hlavniho-mesta-kratkodobe-pronajmy.html?fbclid=IwAR1kU98J5s5MYMEPPFq_DJAaG96p7wcszHyxm8Dd9Cdrwk88uf_zM4wdWiw
 
Hřebejk a hosté
Pro osvěžení před víkendem si pusťte další rozhovor Honzy Hřebejka s Aňou Geislerovou:  https://www.facebook.com/stanpraha5/videos/685934255579249/  . Jedná se o nový seriál našeho klubu STAN z Prahy 5 s názvem Hřebejk a hosté. Nenechte si ujít i jeho první díl, kde byl hostem předseda středočeské organizace a úspěšný starosta Dolních Břežan Věslav Michalik: https://www.facebook.com/stanpraha5/videos/526992591516615/?eid=ARCeVtNZ-x-AYpr23BM8grulMg3x7TeQPeS2cqMBskDhaWC1ZI42jJRWqaWRba_eLEXKyjA3lmkCivjT
 
 
Těším se na slyšenou za týden, prožijte příjemný víkend!
 
 
 
Vlasta Urbánková
krajská tajemnice Praha

Autor: Vlasta Urbánková