Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Starostové a nezávislí v Praze mají obnovené vedení

Starostové a nezávislí v Praze mají obnovené vedení

28. 3. 2019

Na včerejším krajském sněmu si pražské hnutí STAN zvolilo své krajské vedení na další dva roky. Dosavadní úspěšný krajský výbor, který provedl STAN již druhými krajskými volbami, posílil o 4 členy. Funkci předsedy obhájil současný náměstek primátora HMP Petr Hlubuček a 1. místopředsedkyní byla zvolena opět Jana Plamínková.

Krajský sněm STAN Praha 27.3.2019

Krajský sněm STAN Praha 27.3.2019

Novými členy krajského výboru Starostů a nezávislých jsou Hana Kordová – Marvanová, která vedla STAN v komunálních volbách 2018 na kandidátce Spojených sil pro Prahu, dále Lukáš Zicha, místostarosta a lídr kandidátky STAN z Prahy 4 a David Kašpar, jeho protějšek na Praze 10. Do vedení krajské organizace usedne nově také David Smoljak, radní za STAN ve Vinoři a současný kandidát STAN v doplňovacích volbách do Senátu.

Jsem rád, že sněm ocenil dobrou práci současného krajského výboru tím, že všechny jeho členy opětovně zvolil do nového výboru. Zároveň se krajský výbor vzhledem k nárůstu členské základy výrazně rozšířil“, shrnul výsledek včerejšího sněmu staronový předseda Petr Hlubuček.

S rozrůstající se členskou základnou a posilováním vlivu ve vedení velkých městských částí Prahy vyvstává otázka vhodné organizační struktury našeho hnutí, která na včerejším sněmu byla dlouze diskutována a sněm také k jejímu řešení nové krajské vedení zavázal“, dodává 1. místopředsedkyně Jana Plamínková.

Pražská organizace STAN byla založena v roce 2012 a u jejího zrodu stáli starostové malých obcí, jako je Slivenec nebo Ďáblice. Postupně se vyprofilovala k prvním úspěšným obecním volbám v roce 2014, které jim v Praze v minulém období vynesly dva zastupitele v hlavním městě: radní pro životní prostředí Janu Plamínkovou a předsedu zdravotnického výboru Miloše Růžičku. Dnes hnutí STAN v Praze reprezentuje na pražských radnicích 119 zastupitelů, 10 starostů, 11 místostarostů a 10 radních a v pražské radě kromě náměstka primátora Petra Hlubučka usedla radní Hana Kordová – Marvanová. Jana Plamínková s Milošem Růžičkou obhájili svůj zastupitelský mandát a jsou předsedy výborů ZHMP.


 

Aktuální složení Krajského výboru STAN Praha:

Předseda:

Ing. Petr Hlubuček

1. místopředsedkyně:

RNDr. Jana Plamínková

Místopředsedové:

Ing. Petr Hejma

Ing. Miloš Růžička

Členové:

Mgr. David Kašpar

JUDr. Hana Kordová – Marvanová

Ing. Tomáš Mikeska

Mgr. Jan Lacina

David Smoljak

Mgr. Milada Voborská

Ing. Lukáš Zicha


 

 V Praze 28. 3. 2019

Vlasta Urbánková

tajemnice krajské organizace

604 521 520

Autor: Vlasta Urbánková