Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha STAN v nové zbroji do kampaně, Petynka plave v novém a další aktuality.

STAN v nové zbroji do kampaně, Petynka plave v novém a další aktuality.

17. 7. 2020

Novinek v nastalé "okurkové" sezóně, která je v plném proudu, není mnoho, avšak jedna akce se povedla. Naši mladí kolegové z mSTANu oblékli Petra Hlubučka do drátěné košile a do ruky mu vložili meč, aby stanul na titulní straně našich historicky prvních pražských tištěných STANovin. Postaral se o ně Adam Havlas se svým mladým týmem ve spolupráci s Lukášem Zichou. V padesátitisícovém nákladu se připomenou naši pražští politici Pražanům v rámci zvýšení povědomí o značce STAN, kterou tu svou prací reprezentujeme. Naleznete tam ale i dvoustranu našeho senátního kandidáta Davida Smoljaka a novinky od Hany Kordové Marvanové a několika dalších našich starostů, starostek, místostarostů a místostarostek, podívejte se, sdílejte:
 

STAN v nové zbroji do kampaně, Petynka plave v novém a další aktuality.

STAN v nové zbroji do kampaně, Petynka plave v novém a další aktuality.

 
Rada HMP
Schválená usnesení: 
Členové Rady vyjeli v pondělí večer na dvoudenní výjezdní zasedání, kde hodnotili dosavadní projekty a plnění programu radních a zejména započali plánování rozpočtu na rok 2021 po koronakrizi: Z Petrova FB: "Děláme revizi programového prohlášení Rady v polovině volebního období, co se podařilo a co máme ještě před sebou. Zároveň zvažujeme možnosti letošního rozpočtu vzhledem k přicházejí ekonomické krizi kvůli koronaviru. Řešíme úspory v MHD, koncepci a ceny parkovného, plán plnění klimatického závazku města a negativní dopady rozšíření letiště Praha.": https://www.facebook.com/STANPetrHlubucek/photos/a.1979184058772936/3541837542507572
 
Pomoc Středočechům v krajských volbách
Drazí členové a příznivci pražského STANu, uveřejňuji zde dopis našich kolegů ze středočeské organizace STAN, jejichž volební úspěch je zásadní pro celý STAN:
Milé kolegyně a kolegové,
krajské volby se blíží.  Proto se na Vás obracíme společně, kandidátka na hejtmanku za STAN a středočeský předseda STAN, a to s velkou prosbou.
 
Máme pocit, že stejně jako my jste i vy otrávení z toho, jak vypadají mnohé středočeské silnice. Že na ořez stromů podél nich se najímají kuchaři. Že hejtmanka místo pochvaly podá na záchranářku trestní oznámení. Že krajský úřad není institucí, která by se příliš starala o lidi a obcím poskytovala rady a metodickou podporu.
Shodneme se nejspíš na tom, že KRAJ POTŘEBUJE ZMĚNU.
Věřte nám, že se poctivě připravujeme na to, abychom zastavili netransparentní krajské zakázky, zavedli srozumitelný systém v opravách silnic, ukončili strmý propad kvality středočeského školství, řešili dostatek pitné vody a sucho, zajistili kvalitní zdravotnictví a bezpečnost občanů, a to nejen pokud nastane další fáze covidu-19, nebo třeba spustili program, který by umožnil výstavbu dostupného bydlení pro mladé rodiny. Prostě, abychom mohli úřad proměnit v organizaci, která si lidí váží a pomáhá jim.
K tomu ale potřebujeme také Vás.
 
Proto se na Vás obracíme s prosbou:
 
Prosím, zapojte se společně s námi do kampaně. 
Stačí možná docela málo. Využít sociální sítě a viditelně podpořit naše kandidáty. Sdílet na sociálních sítích myšlenky, se kterými souhlasíte. Podívejte se třeba na Facebook Petry Peckové https://www.facebook.com/peckovapetra/ nebo Věslava Michalika https://www.facebook.com/veslavmichalik/
 
Velmi nám pomůžete, když vyvěsíte na viditelném místě banner na znamení toho, že nám věříte, že kraj skutečně dokážeme společně změnit. Banner vám na požádání zajistíme.
A největší radost nám uděláte, pokud se přihlásíte jako dobrovolníci, kteří nám pomohou roznést po obci letáky, vylepí plakáty a i jinak aktivně pomohou.
 
Pokud cítíte, že byste nám chtěli a uměli pomoci, dejte vědět naší milé Evě Maříkové na email eva.marikova@stan.cz  a určitě vymyslíme, jak Vaši pomoci nejlépe využít.
 
Doufáme, že od Vás nedostaneme košem, Vaší pomoci si nesmírně vážíme.  Uděláme maximum, co je v našich silách, pro společný úspěch.
Jestli chceme kraj opravdu změnit, musíme to udělat opravdu společně. Našim cílem je volby vyhrát a získat 25% odevzdaných hlasů.
 
Vaši
 
Petra Pecková
starostka Mnichovic a kandidátka na hejtmanku
 
Věslav Michalik
starosta Dolních Břežan a předseda STAN ve Středočeském kraji
 
 
Ve zkratce
David Smoljak pořizoval v neděli své fotky do kampaně v kruhu podporovatelů, rodiny a přátel v parku v pražském Podvinní.
Hořelo v Muzeu Kampa - Pražany v centru vyděsil kouř vycházející ze Sovových mlýnů - ve středu hořelo technické zázemí Muzea Kampa: https://www.facebook.com/hejma.petr/photos/pcb.660502158143406/660497038143918/ :  "Velmi mě mrzí, že dnes došlo k požáru v Muzeu Kampa. Požár vzniknul v technické místnosti a rozšířil se na elektrické rozvody. Dobrou zprávou je, že nakonec nemusela být umělecká místa z muzea přesunuta", informoval Petr Hejma na svém FB.
Bazén na Petynce dnes nově otevřel po rekonstrukci a náš místostarosta tamní městské části Jan Lacina byl při tom. Podívejte se na foto a pozvánku do bazénu z jeho FB: https://www.facebook.com/lacina.jan.STAN/photos/pcb.3277525212293419/3277524735626800/
Volební model Kantar CZ nám přidělil 4. příčku: https://www.facebook.com/STANPetrHlubucek/photos/a.1979184058772936/3535579033133423/
 
Z gesce Petra Hlubučka
Petr tento týden poděkoval pracovníkům Ústavu chemických procesů Akademie věd ČR za obětavou rychlou pomoc při testování ochranných prostředků v době nouzového stavu a předal jim od HMP darem nové moderní součástky pro testovací aparaturu: https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/vedci_ziskali_od_hlavniho_mesta.html
Ve čtvrtek jsme se sešli na Krajském výboru, který byl věnován z velké části strategii voleb do Parlamentu 2021, senátním tématům Davida Smoljaka a přípravě programové konference.
 
Z gesce Hany Kordové Marvanové
Hanka v Hospodářských novinách vysvětluje, jak lze zlevnit nové bydlení v Praze. Popisuje projekt, o nějž v Radě  a ZHMP dlouhodobě usiluje a pro který získala řadu zájemců z městských částí: https://nazory.ihned.cz/c1-66790280-reakce-druzstva-jsou-v-zahranici-i-u-nas-osvedceny-prostredek-ziskani-dostupnejsiho-bydleni-tvrdi-radni-marvanova?fbclid=IwAR2WOiRSv789sgsSy2IcpvmJBQx8H4UPJjmaVo2r-R8BsAxc5NQavOr_gqU
 
Prague pride
Hrdý pochod letos nebude, koncept festivalu se proměnil tak, aby se neshromažďovalo příliš mnoho lidí na jednom místě. Pokud ale v týdnu od 3. do 9.8. chcete přispět vstřícným gestem ke složité situaci lidí LGBT komunity, je několik možností, které jako minulý rok STAN Praha podpoří:
 
"3. - 9.8. oslaví festival Prague Pride již 10. ročník a STAN nebude chybět. Petr Hlubuček mu udělil záštitu za Prahu a Petr Hejma za Prahu 1. Svou solidaritu můžeme vyjádřit vyvěšením duhové vlajky na budovu radnice a účastí na duhovém pikniku 8.8. odpoledne na Střeleckém ostrově. Pokud budete chtít vyvěsit vlajku, poslat fotografii, jak jí to na vaši radnici sluší, napište mi, prosím na marsalovaa@praha13.cz, kde se budu těšit i na všechny zájemce o piknikování a propagaci STANu. Letos si to opět pořádně užijeme!", píše Aneta Ečeková Maršálová
 
Prosím, hlaste se koordinátorce této akce za STAN - Anetě Ečekové Maršálové, která případně dodá vlajku a podrobné instrukce. 
 
Další letní víkend je za dveřmi, doufám, že si ho užijete v dobrém rozpoložení a pohodě!
 
S pozdravem
 
Vlasta Urbánková
krajská tajemnice Praha

Autor: Vlasta Urbánková