Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha STAN Praha 6 zná svého lídra do voleb i kandidáta na starostu

STAN Praha 6 zná svého lídra do voleb i kandidáta na starostu

12. 4. 2022

V neděli 10. dubna 2022, proběhl v Praze 6 sněm místní i oblastní organizace STAN v Praze 6. Členská základna na něm potvrdila lídra do voleb, kterým bude místostarosta Prahy 6 pro správu majetku, kulturu, sport a volný čas Mgr. Jan Lacina (51), který se stal loni v říjnu za hnutí STAN poslancem. Kandidátem na starostu bude předseda místní organizace STAN v Praze 6 a dosavadní zastupitel MgA. Petr Prokop (44), producent a vysokoškolský pedagog. 

STAN Praha 6 zná svého lídra do voleb i kandidáta na starostu

STAN Praha 6 zná svého lídra do voleb i kandidáta na starostu

„Máme za sebou bezmála osm let práce pro Prahu 6 a její obyvatele. Osobně jsem přesvědčen, že naše městská část je jedním z nejlepších míst v životu v celé České republice. To ale zároveň neznamená, že by před námi nestály další výzvy ke zvyšování kvality života, ať už se jedná o kvalitu školství, veřejné dopravy, infrastruktury, sociální péče, životního prostředí a projekty proti ohřívání města, ale také promyšlenou nabídku v oblasti kultury a sportu. Většina z nás se tu narodila a prožila většinu svého života, na Šestce nám jednoduše velmi záleží,“ popisuje své volební motivace místostarosta.

Místní sněm zároveň Lacinu pověřil přípravou kampaně do komunálních voleb, které proběhnou v září tohoto roku, a to společně s kandidátem na starostu MgA. Petrem Prokopem (44). Prokop je dlouholetým manažerem v kultuře, vysokoškolským pedagogem a někdejším předsedou Akademického senátu AMU a proděkanem DAMU, aktuálně je ředitelem kulturního centra Vzlet v pražských Vršovicích a protagonistou a manažerem autorského divadla VOSTO5. V tomto volebním období vede Prokop Kulturní komisi městské části Praha 6. Do jejího zastupitelstva ovšem usedl už v minulém období jako náhradník za spisovatele Petra Šabacha, který předčasně zesnul a nedokončil svůj mandát.

„Okruh příznivců a členů STAN v Praze 6 se dlouhodobě rozšiřuje o výjimečné a inspirativní osobnosti. Tito lidé jsou úspěšní ve svých profesích, ale jsou ochotní obětovat svůj čas a energii ve prospěch obce. Zapojujeme do fungování radnice stále větší množství aktivních lidí, protože tenhle princip je Starostům blízký. V uplynulých letech se nám společně podařilo připravit řadu projektů, které chceme dotáhnout. Ať už je to otevření opraveného Bubenečského nádraží, stavba krytého bazénu na Petynce nebo rekonstrukce KC Kaštan v Břevnově. Vždycky jsme tvrdili, že v Praze 6 nechceme jen bydlet, ale chceme tu i žít. A platí to v dnešní nelehké době víc než dřív,“ popisuje priority STAN v Praze 6 Prokop.

Oblastní sněm STAN v Praze 6 následně podpořil jako kandidáta na pražského primátora za hnutí STAN současného 1. náměstka primátora – doc. Ing. arch. Petra Hlaváčka (60). 

„Praha stojí na rozcestí mezi bezvýznamným východoevropským skanzenem, odkud se odchází za lepším, a atraktivní středoevropskou metropolí na úrovni Vídně nebo Mnichova,“ uvedl Hlaváček k tomu, na co by se rád zaměřil. „Ucházím se o důvěru Pražanů nakopnout jako primátor opět velké rozvojové projekty, které posunou Prahu dopředu. Atraktivní metropoli nestačí k prosperitě jen dálniční okruh. Je potřeba rozumný rozvoj bydlení, školství, dopravní infrastruktury, kultury, průmyslu, ale také veřejných prostranství jako parků, náměstí a městských tříd.“ 

Organizace hnutí STAN v Praze 6 je z tak zvaných velkých městských částí dlouhodobě nejúspěšnější. Na vedení radnice se podílí už od roku 2014 a vedle správy majetku, hospodářské politiky, kultury, sportu a volného času má na starosti rovněž gesce investic a bezpečnosti. V předešlém volebním období reprezentanti hnutí STAN úspěšně řídili rovněž oblasti školství a transparentnosti. Stáli například za vznikem oblíbeného projektu Nápad pro Šestku, v němž si sama veřejnost navrhuje i rozhoduje o projektech realizovaných ve veřejném prostoru.

zdroj: http://praha6jstevy.cz/cs/#stan-praha-6-zna-sveho-lidra-do-voleb-i-kandidata-na-starostu-270

Autor: Klára Neumannová