Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Programové prohlášení Pirátské strany, občanské kandidátky PRAHA SOBĚ a koalice TOP 09 a Starostové a nezávislí ve spolupráci s KDU-ČSL

Programové prohlášení Pirátské strany, občanské kandidátky PRAHA SOBĚ a koalice TOP 09 a Starostové a nezávislí ve spolupráci s KDU-ČSL

8. 11. 2018

Praha je nejbohatším regionem v České republice a je i jedním z nejbohatších regionů Evropské unie, ale zdaleka nevyužívá svého potenciálu být jedním z nejlepších míst k životu v Evropě.. Uděláme v následujících letech vše pro to, aby se to změnilo.

Tisková konference 7.11.2018 k představení programového prohlášení nové koalice.

Tisková konference 7.11.2018 k představení programového prohlášení nové koalice.

Máme jedinečnou příležitost dohnat zpoždění, které za poslední léta Praha nabrala v oblasti dopravy, bydlení, kvalitního městského prostředí a využití moderních technologií. Kulturní a přírodní hodnoty Prahy považujeme za základ pro její další rozvoj, ochrana kulturních hodnot nicméně znamená respektování jejího obrazu a vrstev, nikoliv konzervaci.

Chceme z Prahy učinit mnohovrstevnaté, sebevědomé a úspěšné město, které snese srovnání s Berlínem, Kodaní nebo Barcelonou, moderní metropoli 21. století se snadnou a udržitelnou dopravou, kde chodec, cestující MHD, řidič auta i cyklista spolu koexistují s respektem a bez konfliktů. Chceme, aby Praha komfortem života, úrovní a transparentností správy města, ohleduplností k potřebným i k životnímu prostředí a schopností využívat výdobytky moderních technologií ve prospěch všech obyvatel byla na špici, nikoliv na chvostu evropského pelotonu. Věříme, že investice do sociální oblasti se vrátí v podobě pestrého města, kde paměť nemizí, ale předává se. Investice do školství zase znamenají vzdělané a úspěšné obyvatele, kterým prostředí našeho města nebude lhostejné.

Tři subjekty, které získaly většinový mandát pro změnu Prahy a které se následující čtyři roky budou podílet na správě města, sdílejí následující společný program a tvoří jeden tým. To je pro úspěch změny klíčové.

 

Autor: Vlasta Urbánková

Koaliční program pro Hlavní město Prahu