Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Pražský STAN na startu kampaně, Na férovku s Vítkem Rakušanem a Lidé pro končí.

Pražský STAN na startu kampaně, Na férovku s Vítkem Rakušanem a Lidé pro končí.

26. 3. 2021

Slunce nabývá na síle, volební kampaň stejně tak. Určitě tráví mnoho z nás hodiny u monitorů, tak ať nás všechny jaro nabije svou čerstvou energií. 

Pojďme si projít uplynulý týden:

Adam Havlas je znovu předsedou mSTANu Praha, založil podcast Na férovku a tento týden si pozval Víta Rakušana

Adam Havlas je znovu předsedou mSTANu Praha, založil podcast Na férovku a tento týden si pozval Víta Rakušana

Rada HMP

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/programy_a_zapisy_jednani/index.html

Tiskové výstupy z jednání Rady naleznete na těchto stránkách MHMP: https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/index.html

Od 22.3. funguje pilotní provoz velkokapacitního očkovacího centra v Kongresovém centru Praha - mělo by ulehčit a zefektivnit očkovací proces v Praze a jeho otevření se účastnil i náš zastupitel a předseda zdravotnického výboru Miloš Růžička: 

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/metropolitni_ockovaci_centrum_funguje_v.html

Na Radě se řešila například doprava a zklidnění Smetanova nábřeží a s ním i projekt revitalizace Anenského trojúhelníku v Praze 1, za nímž stojí náš starosta Petr Hejma: 

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/plynula_mhd_nove_zastavky_a_stromy_sirsi.html

Na férovku

Adam Havlas si pozval tentokrát do svého online pořadu předsedu Víta Rakušana a vyzpovídal ho v době, kdy jde STAN nahoru a kdy se naplno rozjela volební kampaň s Piráty. "Lidé si přejí spojení a naději a STAN to vyslyšel", říká mimo jiné v rozhovoru Vítek Rakušan:

https://www.youtube.com/watch?v=wVTuvla4POQ

Lidé pro končí

Přečtěte si, jak toto rozhodnutí Mikuláše Mináře glosuje místostarosta Prahy 6 a náš lídr za STAN v parlamentních volbách Jan Lacina: 

https://www.facebook.com/starostovenezavisli.praha/photos/a.707458772662514/5261813513893661

Informace z volební kampaně

Za STAN manažersky řídí naši kampaň Eva Vyšanská, která má v exekutivě kampaní velké zkušenosti a vedla i úspěšnou senátní kampaň současnému místopředsedovi Senátu Jiřímu Růžičkovi. Tento týden se nám představila na Krajském výboru a informovala o tom, co se aktuálně v kampani děje:

Předpokládaný start kampaně v polovině května se patrně ještě odloží na začátek června s ohledem na možnosti setkávání. Mezitím finalizuje vizuální podoba kampaně a začátkem dubna bude hotova analytika. Se startem kampaně se spustí i koaliční web, píší se texty pro koaliční noviny, plánuje se kontaktní kampaň jejíž součástí bude také cesta lídrů napříč kraji. Věříme v součinnost vás všech, bez zapojení co největšího počtu našich registrovaných příznivců, členů a podporovatelů nám bude těžko. Budeme potřebovat dostat volební materiály do všech našich městských částí a počítáme s roznosem do schránek vlastními silami. Věřím, že nás v tom nenecháte! Také mi prosím pište, kdo budete moci umístit plachtu na plot či balkón, jedná se o banner velikosti 2x1m, pomůže kdekoliv, nemusí to být jen hlavní frekventovaná silnice, možná máte chatu, zahradu, garáž...Tyto plochy využijeme měsíc před volbami. 

Dobrovolnická skupina STAN

Pro kontaktní kampaň zvu znovu do naší dobrovolnické skupiny: https://www.facebook.com/groups/246438773865155

Je to prostor pro ty, kteří našim kandidátům pomáhají, informujeme o všem, co se v kampani děje, co bychom potřebovali, co se nedaří, ale také se spolu ladíme. Je to naše STAN platforma. Se startem kampaně se pak připojíme k pirátským dobrovolníkům do společné databáze. Ale přesto nám za STAN tato naše skupina zůstane. V dobrovolnické skupině si můžeme pomáhat i co se komunikační strategie týče, čelit různým útokům dezinformátorů a škůdců na sítích, sdílet varování, průšvihy, postřehy rady... Jsou na ni napojení i naši kandidáti, můžete s nimi diskutovat i zde a postovat důležité věci. Je to náš domovský přístav STAN, z něho vypluje naše posádka do koaliční flotily (ty příměry jsou pirátské, ale vím, že se kampaň také hodně bude točit kolem vody, tak proto). Vím, že někteří z vás nejsou na fb a tak i nadále budu komunikovat s našimi dobrovolníky i jinými kanály, prostřednictvím mailu, WhatsAppu či Signalu. Ale ten prostor pro sdílení a postování, online informování je hodně zajímavý, tak proto tedy fb, pokud aspoň někdy na fb jste, připojte se do této uzavřené skupiny. Děkuji.

Z gesce Petra Hlubučka

Bezpečnostní úpravy Lítožnického rybníka fungují: 

https://www.facebook.com/STANPetrHlubucek/photos/a.1979184058772936/4288497807841538/

Městská policie provozuje dva útulky - v Troji a v Měcholupech. Těmi projdou tisíce zvířat ročně - nyní pořídili pro odchyt nové vozy za přispění HMP: https://www.facebook.com/STANPetrHlubucek/photos/a.1979184058772936/4293826057308713/

I pražské lesoparky a lesy napadá kůrovec. Lesy HMP disponují novou technikou, která pomáhá odklízet a asanovat zasažené plochy: https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_poridila_novou_techniku_pro_boj_s.html

Z gesce Hany Kordové Marvanové

Správní rada Muzea paměti XX. st. má nové členy: https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/ve_spravni_rade_muzea_pameti_xx_stoleti.html

 

 

Autor: Vlasta Urbánková