Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Pozvánky do ZOO, Botanické a na Den hrdinů, ale také z plných sil do kampaně!

Pozvánky do ZOO, Botanické a na Den hrdinů, ale také z plných sil do kampaně!

24. 9. 2021

Od tohoto týdne tu máme oficiálně podzim a volby se přiblížily ke své nejostřejší fázi. Politické dění v zemi se tedy zaměřuje speciálně na ně, můj týdenní přehled se opět bude tedy točit hlavně kolem nich, ale podíváme se samozřejmě i na Hlavní město.

Pozvánky do ZOO, Botanické a na Den hrdinů, ale také z plných sil do kampaně!

Pozvánky do ZOO, Botanické a na Den hrdinů, ale také z plných sil do kampaně!

Z klubu zastupitelů STAN

 

Rada HMP

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/programy_a_zapisy_jednani/index.html

Tiskové zprávy z HMP: https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/index.html

 

Týden Petra Hlubučka

V pondělí byl schválen projekt pilotního osázení prvních dvou domů slunečními panely na Černém mostě. Pražská sluneční elektrárna, která má za cíl dodávat Pražanům ekologickou a ekonomicky výhodnou elektřinu tak dostává konkrétní obrysy: https://prahatv.eu/zpravy/praha/praha/15608/prvni-mestske-fotovoltaicke-systemy-budou-v-praze-9?fbclid=IwAR0yi2oY1loxGEik2oDADU9fkluNYJ4tpplUgf3FskR-rOl4fe4EoHEZjTU


Ve čtvrtek 23.9. byla v Botanické zahradě zahájena výstava orchidejí. Petr Hlubuček uvedl: „Už 52 let je botanická zahrada výkladní skříní Prahy, místem které Pražanům přirostlo k srdci. Výstava orchidejí je jednou z hlavních a nejoblíbenějších akcí a mě velmi těší, že se v letošním roce, přes komplikace, které přinesl, podařilo najít termín a opět ji uspořádat. Botanická zahrada nyní návštěvníkům plnohodnotně vynahrazuje období, kdy musela být zavřená.  Mám také radost, že se botanická zahrada zapojuje do programů ochrany světově ohrožených druhů rostlin, a tím příspívá k ochraně životního prostředí“


Rádi bychom vás pozvali na Den hrdinů na pražské Výstaviště, kterého se také letos zúčastní Správa služeb hlavního města Prahy. Akce proběhne v sobotu 25. září od 13 do 18 hod. a uvidíte na ní více než 100 kusů techniky nejen z našeho vybavení, ale také od všech kolegů z IZS!: https://www.facebook.com/sshmp.eu/photos/a.126203463078135/131293179235830/

Navíc je připraven i program pro děti. Vstup je zdarma. Budeme velmi rádi, když nás přijdete podpořit. Těšíme se na setkání!
V úterý 28.9. jste zváni do Zoologické zahrady, která oslaví 100 let svého založení. 

Kampaň

Kampaň zesílila do svého maxima a maximální je i nasazení všech kandidátů, kteří s vaší dobrovolnickou podporou vyráží denně někam na ulici, náměstí, pěší zónu, aby se potkali s voliči a zkusili je přesvědčit o naší důvěryhodnosti a opodstatnění programových cílů. Lídři chodí také do TV a rozhlasových debat a klání, jistě jste v Praze někde zahlédli tramvaj s naší reklamou či billboard nebo plachtu. Ještě dva týdny a bude rozhodnuto! Vytrvejme tedy!

V neděli 26. září od 20 hodin se uskuteční na Primě Velká předvolební debata. Zúčastní se jí předseda Vít Rakušan proti Andreji Babišovi, Petru Fialovi, Tomiu Okamurovi a dalším.

Do studia může přijít předsedu podpořit 16 fanoušků, kteří mají platné očkování či testy. Pokud máte zájem předsedu osobně podpořit napište sara.berankova@stan.cz. Příchod je od 18:15-18:45. Kapacita omezena, takže prvních 16 lidí se Velké předvolební debaty zúčastní. Stále máme ještě pár volných míst!

 

Ve čtvrtek 23.9. odstartoval na Náměstí Republiky svou dvoutýdenní tour náš kampaňový kontejner, který postupně dorazí i za Vámi. Otevřen je každý všední den od 07:30 do 18:00 a o víkendu a svátku od 10:00 do 18:00.

Velký lodní kontejner slouží nejen k prezentaci koalice a našeho programu, ale je i místem pro setkávání se s kandidáty a příjemné debaty.

Chcete nám přijít pomoci? Hlaste se v našem Nalodění!

Kontejner potkáte až do voleb na následujících místech:
23.9. - 25.9. Náměstí Republiky, Praha 1
26.9. - 29.9. náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha 3
30.9. - 1.10. Náměstí Míru, Praha 2
2.10. - 4.10. Vítězné náměstí, Praha 6
5.10. - 7.10. Václavské náměstí, Praha 1

 

Kampaň vrcholí a je tu jedna z posledních velkých a účinných pomocí, jak se do ní zapojit: roznášet volební listy do domovních poštovních schránek.

Pokud máte v okolí svého bydliště dostupné poštovní schránky (např. Běchovice, Koloděje, Kobylisy, Čimice, Kyje, Hostivice, starý Prosek, Horní Počernice, Kbely, vily na Smíchově,  Košíře....), velmi nám pomůže, když se domluvíte s našimi dispečerkami Vlastou a Aničkou a roznesete noviny do schránek, například ve svém okolí.

I mladé je nutno podchytit:

Chceme i mladé generaci vrátit budoucnost. Máme nejpropracovanější program a několik priorit zaměřených jak na seniory, tak i mladou generaci. 


Abychom vytvořili moderní stát 21. století, kde se dobře žije všem, budeme za mladé bojovat! Veškeré info na: https://www.piratiastarostove.cz/neninamtoukradeny/

Pojďte společně s námi přesvědčit i je, že mají volit právě Piráty a Starosty!
Čeká nás několik kampaňových akcí v okolí vysokých škol. Přidejte se přes naše Nalodění!


30.09. 09:00 — 11:00 před VŠE na Žižkově
30.09. 11:00 — 13:00 před NTK v Dejvicích
 

#NENINAMTOUKRADENY

 

 

 

Autor: Vlasta Urbánková