Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Plány nového vedení Prahy 6 slibují hlavně nové školní kapacity

Plány nového vedení Prahy 6 slibují hlavně nové školní kapacity

26. 10. 2018

V městské části Praha 6 byla podepsána koaliční smlouva a nové vedení v podobě koalice TOP 09 a KDU-ČSL spolu s ODS a hnutím STAN obsadí v pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu 27 křesel. Starostou bude Ondřej Kolář z TOP 09 a hnutí STAN ve vedení bude mít opět zástupce starosty Jana Lacinu.

Jan Lacina, staronový místostarosta MČ Praha 6 za STAN

Jan Lacina, staronový místostarosta MČ Praha 6 za STAN

"Je třeba navýšit kapacity MŠ a ZŠ," řekl Ondřej Kolář, kandidát na starostu MČ Praha 6. 

https://prahatv.eu/zpravy/praha/praha-6/8649/v-praze-6-uz-maji-o-novem-vedeni-temer-jasno

"Jen v případě školek je to třeba 5 až 7 staveb, které musí vzniknout. Jsou to 4 školní nástavby, půdní nástavby. Takže po celé Praze 6 by měly vznikat školní a školkové kapacity. Ale samozřejmě, v případě základní školy, ta nejzatíženější oblast je Bubeneč a Dejvice, takže tady chystáme 2 půdní dostavby a jednu novou stavbu školy a školky," řekl Jan Lacina, kandidát na radního MČ Praha 6. 

Stavět a opravovat by se podle staronového vedení MČ mělo i v oblasti dopravy. 

"Myslím si, že se vrátíme zpátky k řešení i těch celoměstských problémů, těch, které Prahu 6 přesahují. Ať už je to dokončení okruhu kolem Prahy nebo vnitřního okruhu, zahloubení Patočkovy nebo se věnování projektům, které se dlouhodobě slibovaly a nedotáhly se, jako je např. Dejvická ulice, její revitalizace, humanizace a pod ní i parkovací místa," řekl Jakub Stárek, kandidát na místostarostu MČ Praha 6. 

Kdy se ale s plánovanými stavbami začne zatím není jasné. Nové vedení Prahy 6 slibuje v první řadě dotáhnout rozdělané projekty, jako stavbu polikliniky Pod Marjánkou nebo domov pro seniory v Šolínově ulici.

 

 

Zdroj: TV Praha, K.Svobodová