Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Petr Naske: iPraha13.cz – sousedské přednášky, dobrozprávy i komentáře a polemiky

Petr Naske: iPraha13.cz – sousedské přednášky, dobrozprávy i komentáře a polemiky

2. 4. 2024

Žlutá linka metra Vás dovede v Praze za stanicí Nové Butovice do jihozápadního města, Prahy 13. Oblastní organizaci Starostů (Praha 13 a Řeporyje) vede Aneta Ečeková Maršálová, místní organizace vedou Šárka Kuželová (Praha 13) a Jan Blažek (Řeporyje).

 

Petr Naske: iPraha13.cz – sousedské přednášky, dobrozprávy i komentáře a polemiky

Petr Naske: iPraha13.cz – sousedské přednášky, dobrozprávy i komentáře a polemiky

Po neúspěchu v posledních komunálních volbách nás to v místní organizaci nakoplo a posílili jsme spolupráci našich příznivců a založili spolek ZASTANEM SE, kterým chceme apoliticky vstupovat do sousedských vztahů, sdílení spolupráce s jinými spolky a neziskovými organizacemi a zvedat témata budování dobrých sousedství a zájmu místních o život na naší třináctce. Realizujeme přednášky pro veřejnost, konáme osvětové akce, spolupracujeme s aktéry volnočasových aktivit na přednáškách pro rodiče.

Od května 2023 můžete při hledání informací o Praze 13 narazit také na portál iPRAHA13.CZ. Portál je provozován spolkem ZASTANEM SE. Role, směřování a hranice našich spolkových a politických aktivit si striktně hlídáme. Vedení místní organizace Starostů do redakční a novinářské práce nevstupuje, zatímco naši aktivní redaktoři navazují spolupráci s místními firmami, školami, neziskovými organizacemi, sportovními kluby a individuálními předplatiteli. Speciální edicí článku v rubrice POLITIKA na portálu také popisujeme zcela otevřeně politické konstelace na třináctce s odkazy na všechna hnutí a politické strany působící na Praze 13.

Jaké jsou zkušenosti portálu iPRAHA13 za necelý první rok fungování o životě mezi sousedy v naší městské části? Lidé rádi čtou místní aktuality a drby, na druhou stranu portál přebírá také obsah od jiných médií, například portálu HATEFREE, z novinek pražského magistrátu, od neziskových projektů jako je Zlatá práce nebo Dobrovolnik.cz. Každý si na portálu najde to své. Přidanou hodnotou portálu je možnost dohodnout si s jakýmkoliv blogem či médiem, že jsou jednotlivé nové příspěvky automaticky překopírovány do redakční části iPRAHA13, kde je mohou členové redakce jen zkontrolovat, zjistit soulad s dohodnutými podmínkami portálu a etickým kodexem, a následně zveřejnit.

Portál se snaží nabádat čtenáře k reakcím na sociálních sítích a v komentářích pod články, následný obsah je moderován. Samotní čtenáři mohou také na portálu publikovat, každá organizace/místní firma může mít na portálu zdarma profil. Za rok působení se nám podařilo v rámci lokálních zpráv informovat jako prvnímu místními médiu o otevření parkovacího domu na Nových Butovicích, úspěch měl také článek s polemikou o zkušenosti rodičů s jednou místní školou. Velmi sledované jsou novinky od Policie ČR a krimi zprávy.

Kdo máte zájem si s námi o iPRAHA13.CZ popovídat, plánujeme na 11. dubna na 19:00 online živé setkání místních pro místní a s partnery portálu. Online, zdarma. Připojte se! Napište nám na redakce@ipraha13.cz. Naše online akce bude dostupná také na našem YOUTUBE kanálu.

Autor: Petr Naske