Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Největší pražská městská část má koalici: STAN a KDU-ČSL na Praze 4.

Největší pražská městská část má koalici: STAN a KDU-ČSL na Praze 4.

14. 2. 2022

V Praze 4 se STAN a KDU-ČSL dohodly na vytvoření předvolební koalice. Kandidátku povede bývalý místostarosta Lukáš Zicha za STAN a koalice jde do podzimních voleb s ambicí na vítězství ve volbách.

Největší pražská městská část má koalici: STAN a KDU-ČSL na Praze 4.

Největší pražská městská část má koalici: STAN a KDU-ČSL na Praze 4.

Největší pražská městská část, Praha 4, má první volební koalici. Výbory STAN a KDU-ČSL potvrdily dohodu o společném postupu v nadcházejících komunálních volbách.  

Obě celorepublikově působící strany společně úspěšně kandidovaly v Praze 4 již v roce 2018. V současné době pracují ve společném opozičním klubu v zastupitelstvu Prahy 4 a ve spolupráci se rozhodly pokračovat i v dalším volebním období. Následující čtyři roky chtějí obě strany hrát klíčovou roli ve vedení této městské části. Společnou kandidátku povede lídr z hnutí STAN, PhDr. Lukáš Zicha, který je i kandidátem na starostu.

„Jsem velmi rád, že došlo k dohodě o pokračování koalice s lidovci. K našim základním tématům, jako jsou dostupné bydlení, digitalizace úřadu, moderní školství, živá kultura, perfektní správa městské zeleně a životního prostředí vůbec, doplní naši koaliční partneři odborníky pro rodinnou a sociální politiku. Z minulosti se můžeme společně pochlubit například vybudováním biokoupaliště Lhotka, efektivní opravou činžovních domů, výstavbou podkrovních bytů či pořádáním společenských akcí pro seniory. Nadále budeme usilovat o maximálně transparentní radnici, to je pro otevřený vztah s občany naší městské části úkolem číslo jedna“, komentuje dohodu lídr kandidátky a předseda hnutí STAN Praha 4 Lukáš Zicha. Předseda KDU-ČSL v Praze 4 Tomáš Kaplan dodává: "Naše volební spolupráce se STAN je logickým pokračováním práce v zastupitelstvu Prahy 4 a také logickým vyústěním programové blízkosti a v neposlední řadě i osobní důvěry mezi členy obou stran“.

Společná kandidátka STAN a KDU-ČSL má ambici vyhrát volby v městské části Praha 4.

 

 

Autor: Klára Neumannová