Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Naše nejvydařenější realizované projekty

Naše nejvydařenější realizované projekty

9. 3. 2020

Starostové a nezávislí v Praze pracují někteří více než 2. volební období ve vední několika pražských městských částí. Za tu dobu mají za sebou spoustu práce a za jejich působení se podepsali na proměně svých obcí realizací některých projektů, které určitě stojí za povšimnutí. Pomáhají zvelebovat veřejný prostor, přibližovat místní obyvatele a tmelit jejich sousedský život, přispívat proměně krajiny. Představíme vám postupně desítku nejlepších z nich, mnohé získaly ocenění odborníků. Srdečně blahopřejeme a držíme palce dalším realizacím!

Projekt biotopového koupaliště na Lhotce.

Projekt biotopového koupaliště na Lhotce.

Nejlepší realizované projekty STAN v minulém období 2014 – 2018

 

1. Biotopové jezírko Lhotka Praha 4

 

Za našeho působení v Radě MČ Praha 4 se nám podařilo dosáhnout vybudování nového pražského koupaliště. I když bylo variant na jeho provedení více, po naší návštěvě východoslovenské Sniny a zhlédnutí podobného projektu jsme si vytyčili vysoký cíl: postavit biokoupaliště v Praze. To se nám podařilo a výsledkem je největší čistě přírodní koupaliště ve střední Evropě s měsíční návštěvností 40 tisíc lidí, kteří jsou nadšeni nejenom z atrakce samotné, ale i námi vyjednaného nízkého vstupné ve výši 100 Kč/den. Vítězství projektu v anketě přispěje k informovanosti návštěvníků koupaliště o zásluze hnutí STAN na zprovoznění daného díla.

Zde začátek příběhu: https://www.praha4.cz/Lukas-Zicha-a-Ondrej-Ruzicka-navstivili-Slovenske-mesto-Snina.html

https://www.metro.cz/letos-koupani-pro-otuzilce-pristi-rok-pro-vsechny-plavce-pm4-/praha.aspx?c=A170619_171905_metro-praha_lam

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Autor: Vlasta Urbánková

Fotoalbum