Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Myšlenková mapa podpory podnikatelům.

Myšlenková mapa podpory podnikatelům.

30. 4. 2020


Protože končí zkrácený pracovní týden, opustím dnes pravidelnou strukturu našeho informačního týdeníku, popřeji vám pohodový prodloužený víkend a dovolím si pouze předat poděkování od našeho předsedy Petra Hlubučka:

Pražský STAN.

Pražský STAN.

Pomalu jsme překlenuli období zavedení nouzových opatření za účelem regulace a zvládnutí šíření epidemie Covid – 19, tzv. dobu rouškovou, a nastává neméně obtížná fáze rozvolňování těchto opatření a mapování a vyčíslování vzniklých škod, zejména ekonomických. Nouzový stav se dotkl celé společnosti, mnoho provozoven, restaurací, služeb a salónů bylo uzavřeno, mnoho lidí zůstalo doma s dětmi, někteří se ocitli bez práce ze dne na den. Prahu opustili turisté, centrum se vylidnilo.
 
Náměstek primátora Petr Hlubuček vytvořil poradní expertní skupinu STAN, která mapuje možnosti odškodnění podnikatelské sféry v Praze a snaží se navrhnout účinnou pomoc a kompenzace tak, aby se mohla ekonomika zejména středních a malých podnikatelů znovu nastartovat. Původně zamýšlený pětičlenný poradenský tým se rozrostl na 16 lidí, kteří přispěli svými náměty.

Na tomto místě si dovoluje Petr poděkovat všem členům týmu, kteří do diskuze přispěli, za jejich nápady, které přenese na jednání pracovní skupiny složené ze zástupců všech politických klubů v hlavním městě. Pracovní skupina HMP se bude scházet každé úterý od 15,00 hodin, aby finalizovala společný plán pomoci podnikatelům a živnostníkům v HMP. Je třeba vyzdvihnout zejména proaktivní přístup našich členů a příznivců z Prahy 4, kteří stojí i za zrodem myšlenkové mapy pomoci viz přiložený obrázek.

Vážíme si spolupráce všech jednotlivých zúčastněných!

 

Rada HMP

Program: https://www.praha.eu/public/9f/3a/6c/3121969_1077630_Prg_17_Rada_2020.pdf

Usnesení: https://www.praha.eu/public/e9/1f/65/3122903_1078672__17._Rada_HMP_2020_usneseni.pdf

 

Láskyplný jarní víkend přeje,

 

 
Vlasta Urbánková
krajská tajemnice Praha
 

Autor: Vlasta Urbánková