Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Meteosloupek v Havlíčkově ulici zase ukazuje počasí a STAN Praha 4 má nové předsednictvo. Praha vytipovává pozemky pro družštevní bydlení.

Meteosloupek v Havlíčkově ulici zase ukazuje počasí a STAN Praha 4 má nové předsednictvo. Praha vytipovává pozemky pro družštevní bydlení.

5. 2. 2021

Zatímco hnutí pražských Starostů a nezávislých se chystá na svůj krajský volební sněm, který úplně poprvé proběhne online formou, nejdůležitější zprávou uplynulého týdne byl bezesporu verdikt Ústavního soudu o protiústavnosti stávajícího volebního systému, v předvolební atmosféře nastává tlak na přípravu nového volebního zákona.

Radní HMP Hana Kordová Marvanová a radní Prahy 8 Tomáš Hřebík na obhlídce vhodných pozemků pro družstevní výstavbu na Praze 8.

Radní HMP Hana Kordová Marvanová a radní Prahy 8 Tomáš Hřebík na obhlídce vhodných pozemků pro družstevní výstavbu na Praze 8.

Dobrou zprávou je, že voličské hlasy by mohly mít konečně stejnou váhu. Vítek Rakušan v Událostech a komentářích 3.2. k tomuto tématu (čas: 17:17): 

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/221411000370203/

Rada HMP

Program a přijatá usnesení: 

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/programy_a_zapisy_jednani/index.html

Praha 1

Meteosloupek před vstupem na Masarykovo nádraží se leskne novotou a znovu slouží i k radosti starosty Petra Hejmy: 

https://www.facebook.com/hejma.petr/videos/1093750207765021 

https://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-zpravy/668623/technologicky-skvost-u-masarycky-po-obnove-sloupek-ukazuje-pocasi-ovlada-svetla-i-krizovatku.html?fbclid=IwAR0L9Lxmd4muBitOG9igVydt-NLSXGEeMXCk21S-3Q9IPRQZnXhHawJbjec

A Prahy 1 se týká i nový projekt na náměstí Miloše Formana v těsném sousedství hotelu Intercontinental. Projekt vyvolává opět sporné reakce a petiční aktivita odpůrců je nyní v rukách náměstka pro územní rozvoj a územní plánování Petra Hlaváčka na MHMP. Petra Hlubučka zajímá také váš názor na podobu náměstí Miloše Formana: 

https://www.facebook.com/STANPetrHlubucek/photos/a.1981656458525696/4159244054100248/

 

STAN Praha 4

Tento týden uspořádala organizace STAN na Praze 4 svůj vlastní sněm a zvolila si na další 2 roky nové vedení:

Předseda Lukáš Zicha

1.Místopředseda Karel Dvořák

Místopředseda + pokladník Jan Žáček

Členka předsednictva Kateřina Kapková

Člen předsednictva Ondřej Růžička

 

Z gesce Hany Kordové Marvanové

Hanka se tento týden zúčastnila debaty o plánech Muzea paměti XX. století v Knihovně Václava Havla: 

https://www.facebook.com/KnihovnaVaclavaHavla/videos/258888335598555

 

Tento týden Hanka navštívila v doprovodu radního pro územní rozvoj na Praze 8 Tomáše Hřebíka/STAN Bohnické sídliště, kde si prohlížela pozemky vytipované pro projekty dostupného družstevního bydlení. 

Více na jejím FB profilu: https://www.facebook.com/HanaMarvanovaSTAN

"Hlavní výhodou je, že celkové náklady se rozloží na velmi dlouhou dobu, družstevník má právní jistotu, že o svou investici nepřijde, ani se nedostane do dluhové pasti.

Tento model navíc zabraňuje využívání bytů pro krátkodobé pronájmy a je určen výhradně pro vlastní bydlení družstevníků," zdůrazňuje Hanka klady projektu Dostupného družstevního bydlení s účastí HMP.

 

Přeji zasloužený odpočinek o víkendu a těším se na slyšenou příští týden!!

 

Vlasta Urbánková

Autor: Vlasta Urbánková