Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Krajský výbor Dušek David

Dušek David

David Dušek

Hlavní město Praha

e-mail: david.dusek@praha5.cz


Jsem absolvent FAMU. Mou vizí je návrat k představám Václava Havla o řízení země, společenské odpovědnosti jednotlivce i úctě jednoho k druhému. Formovalo mě právě disidentské prostředí, v němž jsem vyrůstal, i vazby na Václava Havla. 

Mým snem je samospráva, které nepřekáží občanům ani podnikatelům, spravují odpovědně svěřený majetek a usiluje o sociální smír. Zároveň jsou připraveny reagovat na nové požadavky a výzvy, zabezpečit prostor pro společnou vizi.

STAN je mým prvním a také posledním politickým angažmá. Chtěl bych navrátit STANu, a nejen pražskému, důvěru veřejnosti. Neschopností bránit se lidem typu Stanislava Polčáka či Petra Hlubučka ukázalo naše hnutí slabost a naivitu. Tuto schopnost musíme v sobě objevit, jinak nebudeme v naší snaze o získání důvěry úspěšní.

Praha je pro fungování celostátní strany nesmírně důležitá. I když ideově do struktury hnutí STAN nezapadá, nesmí na ni hnutí rezignovat. Musí však o to víc uplatňovat požadavky na morální a profesní hodnoty těch, kteří hnutí v hlavním městě reprezentují. A o to se chci pokusit.

 


Funkce

Zaměstnání

předseda oblastní organizace STAN Praha 4

zastupitel MČ Praha 5