Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Kontaktní kampaň Davida Smoljaka v plném proudu, nová testovací místa v Praze a volby s Covidem.

Kontaktní kampaň Davida Smoljaka v plném proudu, nová testovací místa v Praze a volby s Covidem.

18. 9. 2020

Vítejte při pátečním reportování o naší práci ve STANu.
 
Stanislav Polčák, Sdružení místních samospráv a potažmo STAN rozhýbal v některých krajích a mimo jiné i u nás v Praze zákonodárnou iniciativu na kompenzace výpadku příjmů krajských pokladen díky Covidu. V ZHMP tento návrh na kompenzace předkládala v červnu Hana Kordová Marvanová. 
 

ČMT aneb STAN Čakovice s Petrem Hlubučkem / foto Vlasta Urbánková

ČMT aneb STAN Čakovice s Petrem Hlubučkem / foto Vlasta Urbánková

Kraje se nyní o své financování  perou v poslanecké sněmovně a tento týden proběhla tisková konference: https://www.facebook.com/starostove/videos/790895405060904

V české televizi můžete sledovat na ČT 24 každý večer debaty s kandidáty na hejtmany jednotlivých krajů, a tedy i vystoupení našich želízek v ohni. Tento týden jsme jsme se podívali za kandidáty z Pardubického, Královéhradeckého, Plzeňského a Zlínského kraje, dnes nás čeká kraj Olomoucký. V pondělí jako růže mezi trním zazářila Michaela Matoušková - naše lídryně v Pardubickém kraji: 
 
Zpětně si lze debaty vyhledat v i-vysílání ČT 24. 
 
Jedna pozitivní informace o dílčím úspěchu našeho europoslance Stanislava Polčáka v Europarlamentu, kdy byla úspěšně projednána jeho zpráva o stavu lesů a na ni navazujících opatřeních, která mají vést k jejich celosvětové účinnější ochraně: 
 
A nyní k našim pražským aktualitám:
 
Rada HMP
Program a usnesení máte k dispozici pod tímto odkazem:
 
Z Davidovy kampaně
Od prvních zářijových dní se rozeběhla kontaktní kampaň, která neustane až do voleb. Každý den v ranních a podvečerních blocích rozdávají dobrovolníci na různých místech Davidovy volební  noviny: https://www.facebook.com/photo?fbid=3444114605652362&set=a.1100178250046021https://www.facebook.com/photo/?fbid=3134804279920948&set=pcb.327314915362096. Podpořit ho přicházejí i politici (Ivan Bartoš, Marek Hilšer, Markéta Pekarová Adamová, Vít Rakušan a další), obyvatelé Prahy 9 u stánku mohou připojit svůj podpis k petici za rozumnou výstavbu a děti si vyrábějí placky. David se účastní veřejných debat, například v kině Aero v Praze 3 ve společnosti Dany Drábové, generála Pavla, Pavla Niedermayera s Norou Fridrichovou na téma Občan a stát: 
Sledujte jeho FB: https://www.facebook.com/smoljakdavid - David má podporu osobností z kulturní oblasti Jiřího Padevěta, Zdeňka Svěráka a třeba také Terezie Kaslové a Ondřeje Havelky. 
Znovu zde sdílím tabulku, kde se můžete kamkoli zapsat a přijít nám nebo i osobně Davidovi pomoci rozdávat noviny a posílit jeho kampaň: 
 
Ještě připojuji důležitou informaci pro voliče pražských senátních obvodů, kde se 2. a 3. října volby konají. Jde o instrukce pro voliče zasažené onemocněním Covid - 19:
 
ZHMP
Ve čtvrtek pokračovalo zářijové zastupitelstvo, které doprojednalo program započatý minulý týden a které rozradostnilo také našeho místostarostu z Prahy 10 Davida Kašpara, protože zastupitelé schválili po dlouhé rozpravě bezúročnou půjčku pro rekonstrukce tamní radnice: https://www.facebook.com/photo/?fbid=10224147331010536&set=a.1120143683317
 
Stanoviny září 2020
Dvojčíslo 8-9/2020 je na světě a stojí za pročtení, pokud chcete blíže poznat, co vlastně ti Starostové a nezávislí jsou zač, kdo za nimi stojí, kdo za ně kandiduje do Senátu, jak v létě procestoval náš předseda celou zemi křížem krážem a co nabízejí svým voličům: 
 
Z gesce Petra Hlubučka
Soutěž Adapterra Awards vybere nejlepší projekty, které mírní dopady změny klimatu - do konce září lze hlasovat pro ty nejlepší a HMP zde má i svá želízka v ohni: 
 
Petr pokračuje ve svém putování po městských částech, kde se setkává s našimi příznivci a členy, kteří zde hájí politiku STAN. Tentokrát na pozvání naší místostarostky Kateřiny Arnotové navštívil Čakovice a předtím, než se vydal na exkurzi po problematických místech a plánovaných projektech z jeho gesce, přestřihl pásku jako náměstek primátora za životní prostředí v revitalizovaném Husově parku: 
 
Covid nejenže nespí, ale nabírá na síle a Praha nechce zaspat: "V Praze zřizujeme další testovací místa, zatím na Džbánu, na Vítězném náměstí a v Nemocnici na Františku. Další budou následovat. Připravujeme také digitální mapu, kde budou na jednom místě všechny informace o tom, kde, jak a kdy se testuje, abychom celou situaci udělali přehlednější a jasnější", informoval Petr na svém FB: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/praha-otevre-tri-nova-testovaci-mista-40336638?fbclid=IwAR1wczjhuTOj872DEaMksAq11XSCDs4AbNhZXhz9GVYQDXp0BeeCg5KrW8A
 
Z gesce Hany Kordové Marvanové
Obvodní soud Prahy 7 zahájil trestní řízení v případu pádu trojské lávky: "Důkladně sleduji průběh dokazování v tomto trestním řízení a doufám, že se konečně před soudem zjistí, kdo je za zřícení lávky odpovědný. V tuto chvíli je obžalovaný projektant a vedoucí oddělení mostů, který tuto lávku měl na starosti v městské společnosti TSK. U soudu se ukazují velmi zásadní skutečnosti. Zejména je zajímavé sdělení projektanta, který před soudem výslovně uvedl, že zřícení konstrukce zapříčinily úpravy a údržba lávky v průběhu času", sdílela Hanka z pozice zastupující strany poškozeného (HMP) aktuality o zahájeném řízení na svém FB profilu:https://www.facebook.com/HanaMarvanovaSTAN
 
S přáním, ať se vám viry vyhýbají, se těším na slyšenou příští týden!
 
 
Vlasta Urbánková
krajská tajemnice Praha
 
 
 
 
 
 
Pole pro přílohy
 
 
 

Autor: Vlasta Urbánková