Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Kampaň v ulicích na plné obrátky. Petr Hlubuček chce narovnání poplatků za svoz odpadu.

Kampaň v ulicích na plné obrátky. Petr Hlubuček chce narovnání poplatků za svoz odpadu.

10. 9. 2021

Vraťme zemi budoucnost!

Parlamentní kampaň jede a nabírá na obrátkách, denně plníme 10 míst po Praze a rozdáváme s našimi dobrovolníky druhé volební noviny s představením kandidátů, hlavními politickými cíli, s tím, co jsme ve sněmovně my nebo i Piráti dosud pomohli prosadit a s křížovkou. Přijďte nám pomoci, někteří začínají být unavení, pomozte nám neztratit dech.

Kampaň v ulicích na plné obrátky. Petr Hlubuček chce narovnání poplatků za svoz odpadu.

Kampaň v ulicích na plné obrátky. Petr Hlubuček chce narovnání poplatků za svoz odpadu.

Představujeme i společný pohled na rozumné investování ústy dvou kandidátů do vládního týmu s jejich Bilionovým plánem: https://www.facebook.com/watch?v=370504327950567

V Aréně Jaromíra Soukupa ve středu za nás zabojoval lídr STAN Jan Lacina: https://www.barrandov.tv/video/224770-predvolebni-arena-jaromira-soukupa-8-9-2021

Podpořit ho v tomto diskuzním kolbišti přišli naši mladí z mSTAN Praha, za což jim děkujeme.

Pozvánka na hlavní pražský kampaňový event s Ivanem Bartošem a Vítkem Rakušanem: 

Přijďte všichni, od 14:00 do 19:00 je pro vás nachystán bohatý program. Vedle Ivana Bartoše, Vítka Rakušana, Olgy Richterové, Kuby Michálka, Jana Laciny a celé pražské kandidátky na Vás bude čekat také pódium s hudbou, divadlo, dětský koutek, skákací hrad, programový stánek se spoustou materiálů k prostudování, kampaňový merch, foodtruck, virtuální realita, 3D tiskárny, slam poetry, fotokoutek,odpočinková zóna, a hlavně dobrá nálada.

 Chybět nebude ani nanukára, seniorský autobus Stříbrný šíp a pojízdné muzeum korupce - Švindlbus!

 Koná se 12.9. před budovou Výstaviště Holešovice. Pokud nám chcete pomoci, přijďte už ve 13:00 a přiložte ruku k dílu!

14:00 - Zahájení
14:15 - Představování kandidátů + DJ
15:00 - Slam Poetry Show: Dr. Filipitch & Kravál 123456
15:30 - Satirické divadlo Pirátů a Starostů
16:00 - Beseda (Ivan Bartoš, Vítek Rakušan, Olga Richterová, Jakub Michálek a Jan Lacina)
17:00 - MonoStereo (koncert / reggae blues alternative)
18:20 - Jaroslav Hutka (koncert)
18:50 - Zakončení

Veškeré info sledujte na i naší FB událost

 

Klub zastupitelů STAN Praha

Tento týden na magistrátu HMP zasedala nejen Rada, která opět najela na svá pondělní periodická jednání, ale i Zastupitelstvo.

Rada HMP

Program a přehled usnesení: https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/programy_a_zapisy_jednani/index.html

Petr projednával v rámci Rady návrh na úpravu ceny za svoz odpadu tak, aby nebyli znevýhodněni lidé v sídlištních či bytových domech.

ZHMP

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/zastupitelstvo/programy_a_zapisy_zasedani/program_zapisy_zaznamy_zastupitelstva/index.html

 

Týden Petra Hlubučka

1) Petr se zúčastnil slavnostního ceremoniálu u příležitosti 65. oslav založení Pohotovostní motorizované jednotky Policie ČR v Praze.

2) Ve středu se sešel s Velvyslankyní Kanady. Toronto projevilo zájem o spolupráci s Prahou v oblasti klimaplánu a ochrany životního prostředí. Uskuteční se videokonference mezi oběma městy. 

3) Na čtvrtečním zastupitelstvu se podařilo prosadit vznik Pražské sluneční elektrárny. Projekt, který do budoucna zajistí Pražanům levnou a čistou elektřinu. 

4) Petr upozornil na spor ohledně výkladu vyhlášku, který má Praha s vládou, respektive Ministerstvem vnitra ohledně zavádění plošného paušálu za litr svezeného odpadu. To by způsobilo skokové zdražení odpadu lidem ze sídlišť. To odmítáme a jednáme se státními orgány, aby byla i nadále umožněna diferenciace cen podle skutečných nákladů: https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_bojuje_za_spravedlivy_vypocet_vyse.html

 

Petr posílá plán podzimní výsadby stromů, výsadba bude realizována v průběhu října a listopadu a Petr zve zájemce z městských částí o účast na některé výsadbě, aby se hlásili Odboru životního prostředí HMP, který se pokusí zkoordinovat jednotlivé akce:

 

Podzimní sázení stromů realizované HMP v roce 2021

 

- 40 000 ks lesních sazenic v Lítožnici

- 155 ks ovocných stromů na mezích v Šeberově

- 20 ks ovocných stromů v nově zakládaném sadu u Milíčovského lesa

- 10 ks u Kunratického potoka v Braníku

- 26 stromů v Letenských sadech

- 20 ovocných stromů na Petříně (Seminářská zahrada)

- 10 ovocných a 10 listnatých stromů v zahradě Kinských

- 72 stromů ve Stromovce

- 4 stromy do prokořenitelných buněk v Křesomyslově ulici

 

KUNRATICKÝ LES – sázení pro veřejnost sobota 23. 10. 2021

 

 

Krajský výbor STAN Praha

Jednání proběhlo ve zkrácené formě výjimečně ve středu kvůli kolizi se zasedáním ZHMP a zabývalo se programem nadcházejícího Zastupitelstva, probrali jsme aktuální podporu našich starostů a místostarostů kandidátům v kampani do podzimních parlamentních voleb a plánujeme povolební aktivizaci místních sdružení a programových skupin pro další předvolební období 2022. Přijali jsme 4 nové registrované příznivce.

 

Z agendy Miloše Růžičky

 Na svém 9. jednání projednal Výbor pro zdravotnictví ZHMP několik zajímavých témat.

 Zprávu o činnosti příspěvkové organice Správa pražských hřbitovů přednesl její ředitel Mgr. Martin Červený. Ve své funkci je necelý rok, a tak chtěl členy výboru seznámit se svými postřehy za tuto dobu. Mimo jiného poukázal na to, že organizace doplácí v tržním prostředí na nedostatek financí a tabulkové platy svých zaměstnanců, které nemohou konkurovat soukromým zařízením.

Dalším zajímavým projednávaným bodem byla paliativní péče v rámci Zdravotnické záchranné služby Praha. Se svým příspěvkem vystoupil ředitel ZZS MUDr. Petr Kolouch spolu s MUDr. Markem Brožkem, jenž se právě paliativní péči v rámci ZZS věnuje. V souvislosti s paliativní péčí se hovořilo i o praktických lékařích a jejich možném zapojení do této oblasti, kdy by právě praktičtí lékaři mohli být zdrojem informací a následně by mohli pomoci svým pacientům s onkologickou diagnózou.

Výbor na svém jednání projednal i návrh na vyhlášení Programu grantové podpory v oblasti zdravotnictví pro rok 2022. Program naplňuje priority HMP v oblasti zdravotní a zdravotně-sociální. Stěžejním cílem programu je mimo jiné udržení či navrácení osob do domácího přirozeného prostředí, zajištění zdravotní péče pro znevýhodněné skupiny obyvatel, podpora celostního pohledu na zdravotní péči, lepší provázání zdravotní a sociální péče aj. Tisk byl členy výboru jednohlasně přijat.

 

Aktuálně k projektu Buďme si blíž!

V projektu Buďme si blíž!, jehož patronkou je Aneta Ečeková Maršálová, jde především o vzájemné poznávání se mezi členy, příznivci STANu a zájemci o naše hnutí a to nejen v rámci Prahy, ale i dalších krajů. Cílem je též upozornit na úspěchy našich zastupitelů. Je mezigenerační, účast na akcích neomezujeme věkem.

9. srpna byli příznivci a členové STANu na vycházce v pražské Michli, kde navštívili Plynárenské muzeum.

V málo známém a zajímavém muzeu se seznámili s historii plynárenství díky poutavému vyprávění vedoucího muzea pana Žákovce.

Naši radní Anetu Ečekovou Maršálovou, která pro vás poznávací procházky plánuje, zajímal též bezbariérový přístup do muzea pro uživatele vozíků, chodítek apod. Je zajištěn výtahem i bezbariérovou toaletou.

Po této exkurzi převzal funkci průvodce náš místní Lukáš Zicha a dovedl nás do moderní pobočky Jezerka Městské knihovny Praha. Během minulého volebního období, kdy zastával funkci místostarosty Prahy 4, se mu povedlo sehnat pro léta zanedbávanou budovu bývalé spořitelny tohoto skvělého nájemce.

Budova, kromě služeb knihovny, bude působit jako komunitní centrum pro setkávání.

Radní Ečeková Maršálová opět vyzkoušela veškerá bezbariérová opatření.

Aneta již finalizuje přípravy na další výpravu.

 

 

 

Vlasta Urbánková

Krajská tajemnice STAN Praha

Autor: Vlasta Urbánková