Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Co nového v mSTAN Praha? Hledáme společnou řeč s dalšími aktivními mladými a spolupracujeme s "velkým" STANem

Co nového v mSTAN Praha? Hledáme společnou řeč s dalšími aktivními mladými a spolupracujeme s "velkým" STANem

13. 4. 2023

Jsme moc rádi, že je pro současné vedení STAN Praha důležitá spolupráce s mladými. Jaké akce jsme pořádali na jaře a co chystáme dál?

Co nového v mSTAN Praha? Hledáme společnou řeč  s dalšími aktivními mladými a spolupracujeme s "velkým" STANem

Co nového v mSTAN Praha? Hledáme společnou řeč s dalšími aktivními mladými a spolupracujeme s "velkým" STANem

 Podařilo se nám navázat pravidelnou spolupráci se STAN Praha a členy krajského výboru zajímá, co děláme. Naši členové jsou napříč Prahou aktivní v komisích městských částí, ale také se zapojují do programových komisí na celostátní i krajské úrovni.  Díky tomu, že krajský výbor otevřel pracovní skupiny na vnitřní procesy, se naši členové pravidelně zapojují také do správy sociálních sítí a PR pražské organizace.

V posledních měsících se nám také podařilo uspořádat několik akcí, které jsme připravili ve spolupráci s našimi poslanci, ale i díky podpoře krajského výboru. V únoru jsme pod záštitou poslanců Jana Berkiho a Barbory Urbanové  uspořádali diskuzní setkání o postavení LGBT+ lidí v Česku spojené s promítáním filmu Zákon lásky. Po filmu následovala diskuze se zástupci iniciativy Jsme Fér a předsedou naší Programové komise Lidská práva a rovné šance, Czeslawem Walkem. Březen se nesl ve znamení přípravy náborové kampaně STAN a mSTAN pro mladé. Kromě vizuálů (šipka dolů, prosím) jsme také navázali spolupráci s poslanci, kteří s námi natočili videa pro mladé, aby je motivovali ke vstupu do politiky. Ve videích vystoupili například Roman Bělor, Tomáš Dubský, Milada Voborská nebo Lukáš Vlček. Dále také otvíráme dialog s dalšími mládežnickými organizacemi politických stran. Ve spolupráci s nadací Konrad Adenauer Stiftung jsme v březnu uspořádali diskuzní síťovací setkání GenZ a politika, kde jsme se setkali se zástupci Mladých sociálních demokratů, Mladého Pirátstva, TOPtýmu, Mladé ODS a Mladých lidovců. Naší nejnovější akcí byla komentovaná prohlídka výstavy Praha zítřka: Domy a byty, spojená s následnou diskuzí o územním rozvoji Prahy s naším náměstkem Petrem Hlaváčkem na magistrátu. S celou akcí nám také moc pomohla poslankyně Milada Voborská, které moc děkujeme.

A co budeme dělat v létě? V květnu chystáme neformální setkání 7 mládežnických organizací na pražské náplavce a v červnu pořádáme besedu s poslankyní Miladou Voborskou o práci starostky malé městské části. O prázdninách připravujeme akce spojené s Prague Pride, abychom symbolicky vyjádřili podporu návrhu na tzv. manželství pro všechny a zlepšení práv trans lidí. V srpnu nás také čeká celostátní teambuilding a volební sněm. Pokud je Vám do 35 let a chcete do našeho pražského mSTANu zapojit také, budeme moc rádi, když nás kontaktujete na sociálních sítích. Jste také vítaní na všech našich akcích. Mezigenerační dialog je opravdu důležitý, a často pomáhá, když se setkáme naživo. Na posledním setkání s členy naší pražské organizace jsme zjistili, že je úplně jedno, jestli nám je 25 nebo 60, ale na mnoha věcech se shodneme.
 

autorka: Jitka Černá, 1. místopředsedkyně mSTAN Praha a členka Programové komise Lidská práva a rovné šance

Autor: Klára Neumannová