Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Arcivévodkyně vévodí parku v Praze 6, Praha má za sebou týden dalších omezení, stoupla důvěra ve STAN.

Arcivévodkyně vévodí parku v Praze 6, Praha má za sebou týden dalších omezení, stoupla důvěra ve STAN.

23. 10. 2020

Pěkný páteční večer, 

myslím, že jakýkoliv přehled našich zpráv je současným děním, bohužel, zcela zastíněn, proto se vynasnažím být co nejstručnější. Minule jsem psala, že důvěra ve vládu je na bodě mrazu, netušila jsem, že o týden později bude hluboko pod. Ale staly se věci, které nás ve STANu moc těšily, tak čtěte níže:

 

Park Marie Terezie v Praze 6 krášlí socha z dílny sochaře Jana Kováříka / Foto portál MČ Praha 6

Park Marie Terezie v Praze 6 krášlí socha z dílny sochaře Jana Kováříka / Foto portál MČ Praha 6

Rada HMP

Pro zájemce posílám uveřejněné programy rady i přijatých usnesení: 

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/programy_a_zapisy_jednani/index.html

Odhalení sochy Marie Terezie 

V úterý byla na Praze 6 slavnostně odhalena socha habsburské arcivévodkyně a jediné ženy na českém trůnu Marie Terezie (v parku Marie Terezie) a budí samozřejmě emoce, jako každá novinka ve veřejném prostoru. Mně osobně přijde opravdu krásná, co si myslíte vy?: 

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/v-praze-odhalili-prvni-sochu-marie-terezie-v-cr-bude-budit-debaty-zni-z-radnice-40339777?fbclid=IwAR3PVIqeVrbXgWcAPVZVJB3ZkVOtQEMXQ8OL3gnT4QaLt1frk8iiB8T_3j0

"Oficiální představení sochy jediné ženy na českém trůnu bylo na 20. října podle místostarosty Prahy 6 Jana Laciny (STAN) stanoveno záměrně. Tohoto dne roku 1740 Marie Terezie nastoupila na rakouský trůn", řekl Jan Lacina ku příležitosti instalace.

Vizualizace pomníku a bližší informace k dílu uveřejnili na webu Městské části Praha 6: https://www.praha6.cz/aktuality/praha-6-odhalila-pomnik-marie-terezie-k-videni-je-i-digitalne-2020-10-20

 

STAN posiluje

TNS Kantar uveřejnil volební model: 

https://www.facebook.com/vitrakusancz/photos/a.1588298914817849/2658556521125411/ "Děkujeme za Vaši podporu. Rosteme. Není to ale radost pro čísla samotná. Je to dávka optimismu. Naděje, že změna v téhle zemi nemusí být tak daleko. Udělám vše pro to, aby vás STAN nezklamal a Vaši důvěru si zasloužil. A tvrdě odpracoval", okomentoval tento povzbudivý výsledek Vítek Rakušan na sociálních sítích

 


Z gesce Petra Hlubučka

Krize doléhá na všechny a na vedení Prahy také tíhou další odpovědnosti. Tedy i na našeho pražského předsedu Petra Hlubučka, který usedá v krizovém štábu HMP. Předpovědi, které slýcháme z médií, jsou neblahé, v jeho gesci je otevírání dalších odběrových míst:

 https://www.facebook.com/STANPetrHlubucek/photos/a.1979184058772936/3862885867069403/

která umožňují navyšovat počty testovaných a zkracují čekací lhůty. Dále je v jeho kompetenci bezpečnost, tzn. úkolem je udržení složek IZS v akce schopném stavu, kdy mají naprosto mimořádné nasazení a Covid doléhá pochopitelně i do jejich řad. Praha zatím zajistila dostatek ochranných pomůcek pro tyto složky. Spolu s radní Johnovou a Českým červeným křížem např. koordinuje pomoc lidem v domovech seniorů, které se snaží zabránit šíření nemoci mezi nejzranitelnější skupinou obyvatel Prahy, znovu se aktivovaly tísňové linky, nabírají se dobrovolníci. HMP pomáhá při výstavbě záložní polní nemocnice v Letňanech, kdy ubytovává zástupce armády, kteří ji budují a budou udržovat v provozu. Rozjíždějí se diskuze o další podpoře podnikatelského prostředí.


Úterek byl Dnem stromů: 

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/dnem_stromu_si_svet_od_poloviny_20.html


Výstupy ze zasedání krizového štábu HMP: 

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/krizovy_stab_hl_m_prahy_apeluje_na_1.html


Krajský výbor STAN Praha

Sešli jsme se online a projednali prezentaci Davida Kašpara v níž shrnul činnost našeho mediálního týmu na sociálních sítích a další cíle a užší spolupráci s krajským vedením i městskými částmi i pomoc mSTANu. Nastartovali jsme přípravu na komunální volby 2022, zmapujeme postupně současnou situaci v městských částech, kde máme zastoupení a kde jsme podávali kandidátní listiny, zástupci Krajského výboru se chystají na návštěvy v městských částech, buďte připraveni na užší spolupráci s centrálou, diskuzi o problematických tématech a strategii do dalších voleb, je nejvyšší čas analyzovat a plánovat budoucnost. KV schválil další 4 žadatele o registraci v hnutí STAN Praha:

 https://www.facebook.com/starostovenezavisli.praha/photos/a.707458772662514/4594337110641308


Z gesce Hany Kordové Marvanové

Hanka dokončuje přípravy novely vyhlášky o zábavní pyrotechnice, kterou předloží do Rady a ZHMP tak, aby vešla do konce roku v platnost a regulovala nakládání s ní na území Prahy už letos.


Přeji vám všem povzbudivý víkend v kruhu rodiny a těším se na slyšenou za týden!!


Vlasta Urbánková
krajská tajemnice Praha

Autor: Vlasta Urbánková