Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Aktuality Kandidátku STAN v Praze 6 podpoří kromě Zelených také biochemik Jan Konvalinka jako nezávislá osobnost

Kandidátku STAN v Praze 6 podpoří kromě Zelených také biochemik Jan Konvalinka jako nezávislá osobnost

13. 6. 2022

Poslední neznámá v letošních komunálních volbách u Starostů a nezávislých v Praze 6 je vyjasněna. Kandidátku do komunálních voleb, které se uskuteční v pátek a v sobotu 23. a 24. září, doplní profesor Jan Konvalinka. Obsadí 7. místo určené pro nezávislou osobnost Prahy 6. Konvalinka se nedávno ujal vedení Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd (ÚOCHB) v pražských Dejvicích, v němž profesně působí dlouhou řadu let.

Kandidátku STAN v Praze 6 podpoří kromě Zelených také biochemik Jan Konvalinka jako nezávislá osobnost

Kandidátku STAN v Praze 6 podpoří kromě Zelených také biochemik Jan Konvalinka jako nezávislá osobnost

Před Konvalinkou, který byl donedávna rovněž prorektorem Karlovy univerzity, vedli ústav Antonín Holý, Zdeněk Havlas, nebo Zdeněk Hostomský. Právě mezinárodní patenty týmů Antonína Holého, které se v éře Zdeňka Hostomského podařilo významně prodloužit, činí z Ústavu organické chemie a biochemie jedno z nejprestižnějších akademických pracovišť České republice.

„V Praze 6 už 35 let žiju, pracuju zde a mám to tu rád. Připadá mi správné pokusit se přispět k tomu, aby se tahle skvělá čtvrť dále rozvíjela,“ říká Jan Konvalinka.

 „S Janem Konvalinkou nás spojuje stejný myšlenkový a hodnotový svět a taky skutečnost, že ÚOCHB je významnou, prestižní institucí Kampusu Dejvice, s níž má městská část od roku 2015 uzavřeno funkční memorandum o spolupráci,“ komentuje dohodu pražský poslanec hnutí STAN a dlouholetý místostarosta Prahy 6 Jan Lacina. Právě on bude – letos potřetí - lídrem kandidátky.

Kandidátem na starostu pak bude současný zastupitel, předseda místní organizace STAN v Praze 6, manažer v kultuře a vysokoškolský pedagog Petr Prokop, který na společné kandidátce zaujme druhou pozici: „Považuji za skvělou zprávu, že Jan Konvalinka naši nabídku přijal a že tak prestižní vědecká instituce může mít svého reprezentanta v zastupitelstvu městské části. Samozřejmě za předpokladu, že se tak rozhodnou zdejší voliči,“ komentuje Prokop úspěšně završenou dohodu.

Již před časem oznámilo vedení hnutí STAN v Praze 6, že se domluvilo na podpoře své kandidátky s místním sdružením Strany zelených.  Nejvýše postaveným reprezentantem Zelených bude předseda Kontrolního výboru ZMČ Praha 6, historik Petr Palacký, který na společné kandidátce obsadí třetí místo.

Autor: Klára Neumannová