Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Aktuality Hledáme dobrovolné pomocníky do kampaně, stavíme volební týmy. Nemocniční intenzivní péče je přetížena.

Hledáme dobrovolné pomocníky do kampaně, stavíme volební týmy. Nemocniční intenzivní péče je přetížena.

8. 3. 2021

Dobrý den, po pražských jarních prázdninách vážení čtenáři. 
Máme za sebou poněkud smutné prázdninové 2 týdny, z toho 1. týden obnoveného a zpřísněného lock downu, dle předpokladů stále křivka nakažených roste, v minulém týdnu se již některé nemocnice dostaly přes hranici své kapacity na jednotkách intenzivní péče s covidovými lůžky a přistoupily k vyhlášení stavu hromadného ohrožení osob (např. v pardubickém kraji: https://www.nempk.cz/novinky/nemocnice-pardubickeho-kraje-dnes-v-16-hodin-vyhlasila-z-duvodu-nedostatku-zdroju-stav-hromadneho-postizeni-osob.... a následovaly kraje Karlovarský, Středočeský a také u nás v Praze se tomu stavu se nemocnice přiblížily, především Nemocnice Na Bulovce). Začátkem minulého týdne započala registrace seniorů 70+ a pedagogů k očkování, velké firmy nad 50 zaměstnanců mají povinnost testovat své zaměstnance.

On-line diskuze s Vladimírem Balašem, právníkem, kandidátem za STAN do PSP ČR.

On-line diskuze s Vladimírem Balašem, právníkem, kandidátem za STAN do PSP ČR.

Rada HMP
https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/programy_a_zapisy_jednani/index.html
 
Online beseda s Vladimírem Balašem
STAN v Praze 4 uspořádal pro své členy v Praze 4 debatu s kandidátem do PS Doc. Vladimírem Balašem. Tuto iniciativu můžete šířit i do Vašich městských částí.
 
Z volebního štábu od Jana Laciny
V tuto chvíli se pracuje usilovně nad průzkumy a tvorbou strategie a kreativy kampaně. Deadline pro odevzdání funkčních grafických šablon a manuálů je polovina dubna. Běží nám výběrová řízení na různé dílčí pozice v týmech volebních štábů - vše vypisujeme na Pirátském fóru a stránkách hnutí STAN.
Některá výběrová řízení jsou naopak ukončena, jistě vás bude zajímat, že vítěznou agenturou se stali Beefbrothers spolu s Radkem Antlem, věříme, že kombinace zkušenosti prvních a neotřelosti druhého bude tím pravým vítězným týmem. Ohledně průzkumu a sběru dat jsme se nakonec rozhodli pro nabídku podanou ve společném konsorciu STEM MARK a NMS.
Centrální volební štáb se schází každé pondělí od 12 hod. v koaličních prostorách na Malostranském náměstí s možností on-line účasti. 
Probíhají jednání v krajích o přerozdělení finančních zdrojů mezi centrálou a kraji. Jakmile budeme znát výsledky hlasování z krajů, předloží centrální volební štáb rozpočet kampaně ke schválení koaliční radou. 
Velmi usilovně pracujeme na vytvoření základního harmonogramu kampaně.
 
Sháníme dobrovolníky do kampaně
Piráti pořádají již několik týdnů nábor dobrovolníků do kampaně, ani mynezůstaneme pozadu: "Vítejte na lodi naší posádky STAN ve volební kampani pro parlamentní volby 2021, které chceme spolu s Piráty vyhrát! Není menší cíl a není možné ho dosáhnout bez nás všech. STAN umí udělat vítr, co nám napne plachtu, a já se na všechny moc těším v kampani, která bude muset být trochu alternativní, než naše dosavadní běžné kontaktní kampaně, v nichž jsme zatím byli sakra dobří:-)" Připojte se k nám do skupiny, budou vám chodit aktuální informace, kde vás nejvíce potřebujeme: https://www.facebook.com/groups/246438773865155
 
Z gesce Petra Hlubučka
Přírodní památka Zámky v katastru Bohnic se rozšiřuje: https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/kanon_vltavy_u_sedlce_ziska_vyssi.html?fbclid=IwAR2ic7eGTTZ9t5nm_8V56XAktVgLSM_dP6Oz-2DqgNHNXxAxwNDL2bc_5YI
 
Seznam Zprávy osočily Petra Hluučka z přednostního očkování dobrovolných hasičů a Petr zareagoval: "Jsem rád, že jsou lysolajští i suchdolští hasiči naočkováni. Není pravda, že byli hasiči upřednostněni před seniory. Obyvatelé Lysolaj nad 80 let jsou již několik týdnu naočkovaní a všichni senioři nad 70 let mají stanovený termín očkování. Senioři jsou věkově nejohroženější skupinou, nicméně příslušníci integrovaného záchranného systému, kam zásahové jednotky sboru dobrovolných hasičů patří, jsou mezi nejohroženějšími skupinami charakterem jejich zaměstnání. V době, kdy máme být všichni doma, tak jsou to oni, kdo se stará o naše bezpečí. Proto je absolutně správné, že se nám je postupně daří ze zbytkových vakcín očkovat. Takto je v Praze naočkováno již 360 hasičů HZS a stovky policistů. Stejně tak doufám, že budeme moci začít co nejdříve očkovat další zaměstnance v rizikových povoláních, kteří prostě na home-office být nemohou jako jsou řidiči/ky hromadné dopravy nebo prodavači/ky v obchodech".

Autor: Vlasta Urbánková