Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha 2. kolo senátních voleb se blíží, drive-in odběrové místo opět na Výstavišti.

2. kolo senátních voleb se blíží, drive-in odběrové místo opět na Výstavišti.

9. 10. 2020

Vážení a milí členové a příznivci hnutí STAN Praha, 

uplynulý týden byl do značné míry týdnem splněných očekávání. V krajských volbách mnohde sklidili Starostové a nezávislí úspěch, kromě jednoho jediného kraje jsme získali své zástupce v krajských zastupitelstvech, již nyní máme potvrzené 2 hejtmany - s velkým náskokem obhájil svůj post hejtmana Martin Půta v Libereckém kraji a skvělým úspěchem bylo vítězství ve volbách v největším kraji ČR, kde paní Jermanovou za ANO vystřídá naše kandidátka Petra Pecková. Podívejte se, jak STAN v krajích zabodoval.

David Smoljak se ve finále volebního klání v Praze 9 utká s Eduardem Stehlíkem nominovaným za ODS. Foto Milan Říha

David Smoljak se ve finále volebního klání v Praze 9 utká s Eduardem Stehlíkem nominovaným za ODS. Foto Milan Říha

https://www.facebook.com/starostovenezavisli.praha/photos/a.1477845362290514/4508613409213679

Dalším výborným úspěchem byl výsledek senátora Zbyňka Linharta z Krásné Lípy, který obhájil svůj post již v prvním kole senátních voleb se ziskem 53% hlasů: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/220411058041005?fbclid=IwAR167i5t3exfTWhq4-dDqJAu7M4jgMc2kQrVJLEjCy9eTx97IyGyH2q2TYE
 
Rada HMP
 
2. kolo senátních voleb
Ještě tento týden jsme rozdávali volební vzkazy Davida Smoljaka a připomínali lidem 2. kolo voleb, které proběhnou tento víkend. Držíme palce nejen Davidovi, ale dalším 11 kandidátům za STAN: http://www.starostove-nezavisli.cz/volby/senatni-volby-2020
 
 
Usnesení Celostátního výboru
Ve čtvrtek zasedal videokonferenčně Celostátní výbor STAN, kde předseda Vít Rakušan poděkoval za výsledky voleb, shrnul také výsledky voleb senátních a požádal jménem předsednictva STAN o mandát k exkluzivnímu vyjednávání koaličního formátu pro parlamentní volby s Českou pirátskou stranou: "
Celostátní výbor hnutí Starostové a nezávislí • STAN
dnes schválil záměr pokusit se vytvořit koalici s Českou pirátskou stranou
a kandidovat příští rok ve sněmovních volbách společně. Pokud se tato koalice opravdu povede, je důležité, aby to byla koalice dvou rovnocenných partnerů podle jasně stanovených pravidel. Je také důležité, aby mezi oběma našimi stranami probíhala vzájemná komunikace na všech úrovních.
Vládneme spolu s Piráty v Praze. Jasně, občas spolu nesouhlasíme, občas se i hádáme, ale nikdy tak, že bychom spolu nemohli dál fungovat. Dáváme si taky pozor, abychom to zbytečně neventilovali do médií. Máme určité rozdíly v celostátních programech, je ale daleko víc věcí, které nás spojují. Starostenská zkušenost se s pirátským mládím a elánem může vhodně doplňovat. Máme na čem stavět a rozdíly v detailech jsme schopni si vyříkat. Máme za sebou úspěšnou spolupráci v senátních a krajských volbách. Spolu jsme jediná síla, která je schopná změnit poměry v této republice k lepšímu. Mám z toho radost.", uvedl k tomuto rozhodnutí Petr Hlubuček na svém fb profilu.
 
 
Z gesce Petra Hlubučka
 
V pondělí se otevřelo na Výstavišti opět drive-in odběrové místo: "Aby pacienti se žádankou, ale i samoplátci nemuseli čekat ve frontě, mohou se zaregistrovat na webu www.ghcgenetics.cz na přesný čas. Testovací místo bude v provozu každý všední den od 08:00 do 18:00. Odběrové místo se nachází na adrese Výstaviště 67, Praha 7 za budovou plaveckého bazénu."
 
Z gesce Hany Kordové Marvanové
Dům Pážat na pražských Hradčanech Praha pronajme Muzeu Paměti XX. století: 
 
Na svém fb Hanka prozrazuje, že se chystá jeho první expozice:
"Dnešek je pro Muzeum paměti XX. století
významný den, protože jsme právě na radě hl. m. Prahy schválili pronájem Domu pážat na Hradčanech jako sídlo Muzea. V rámci oslav 17. listopadu se můžete těšit na výstavu, která zde bude otevřena. Děkuji všem za pomoc při budování Muzea, které by mělo připomínat dobu totality, její oběti i hrdiny."
 

Úspěšné vyhýbání se virům a krásný víkend vám všem a úspěšné senátní volby našim kandidátům ve druhém kole přeje
 
Vlasta Urbánková
krajská tajemnice Praha

 

Autor: Vlasta Urbánková