Hlavní stránka Praha 13 Kandidáti

Kandidáti

Naši kandidáti jsou úspěšní lidé z různých oborů. Někteří již mají s komunální politikou zkušennosti, jiní do ní vstupují s letošními volbami poprvé. Všichni ale dlouhodobě žijí na Praze 13, svou čtvrť, "Třináctku", znají a chtějí, aby se zde všem i nadále žilo co nejlépe.

Aneta Ečeková-Maršálová

od roku 2016 předsedkyně a zakladatelka místní organizaci STAN na Praze 13. V hnutí Starostové a nezávislí Praha působím jako asistentka tajemnice

Podnikám ve zdravotnictví, které je mou celoživotní láskou. Věnuji se zaměstnávání osob se zdravotním postižením, prodeji zdrav. pomůcek, školení a poradenství nejen o pomůckách, též o sociálních příspěvcích, aby člověk, řešící náročnou životní situaci, dostal  informace na jednom místě a mohl se tak plně věnovat domácí péči, kterou propaguji.

Ráda jsem i členkou školských rad a několika neziskových organizací. S chutí zajdu do kina, divadla a především jsem turistka.

Aktivně se podílím na prosazování práv LGBT komunity v rámci kampaně Jsme fer.

Jako zastupitelka se zasadím o provázanost sociálních a zdravotních služeb, zejména v oblasti péče o seniory a osoby se zdravotním postižením. Obec by měla být svým odpovědným občanům oporou v radosti i v nesnázích.

Ing. Václav Pavelka

ředitel poradenské firmy a spolupracovník několika neziskových organizací

Je absolventem VŠE a pracuje v oblasti firemní komunikace. Úzce spolupracuje s několika neziskovými organizacemi, mimo jiné na rozvoji komunitního života českých obcí. Pro práci v zastupitelstvu Prahy 13 nabízí ekonomické vzdělání a manažerské zkušennosti. POkud mu dáte důvěru, chtěl by se věnovat především problematice územního rozvoje.

 

RNDr. Jiří Mašek, CSc.

ředitel střediska sociálních služeb Prahy 13 "Lukáš", ekonomický geograf

Pro obce a města pracuje již více jak 30 let. Nyní pracuje pro seniory v Lukáši. Je to práce, která, jak říká, dává smysl a možnost naslouchat životním osudům a zkušennostem. Podporuje také volnočasové aktivity spolků, které jsou hnací silou občanského společenství "Třináctky".

 

Ing. Luboš Klouda

podnikatel v realitách, sponzor zdravotně postižených plavců

Vystudoval strojní fakultu ČVUT, v současnosti podniká v oblasti realit. Jako zastupitel chce podporovat rozvoj sociálních a zdravotních služeb, zvyšování bezpečí občanů a rozšiřování veřejné zeleně, ale chce se zaměřit též na otázku zaměstnanosti a způsobů využívání sociálních dávek. 

 

Bc. Jakub Nosek

podnikatel v cestovním ruchu, politolog

Vystudoval oboro politologie a mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd UK. Praha 13 je pro něj jedním z nejlepších míst pro život v rámci Prahy. Neměli bychom dovolit, aby se z ní stalo jedno velké staveniště bez kousku zeleně. V zastupitelstvu by se rád zaměřil na oblsat dopravy a parkování, ale i na podporu individuálních sportů.

 

A kdo je ještě na kandidátce v komunálních volbách 2018?

 • Jan Martinek, student Právnické fakulty UK
 • Ing. Miloslav Smutek, statik
 • Jakub Sobotka, student, finanční konzultant
 • Mgr. Pavel Podzemský, manažer nadnárodní společnosti
 • Mgr. Jitka Hniličková, důchodkyně
 • Lenka Dvořáková, úvěrová specialistka, lyžařská instruktorka
 • Bc. Jitka Frajbišová, bankovní manažerka, rekreační lyžařka
 • Andrea Veverková, asistentka
 • Ing. Lukáš Baumruk, finanční kontrolor
 • JUDr. Milan Leitner, právník, specialista na silniční dopravu
 • Mgr. Martin Augustin, farmaceut
 • DiS. Jan Čekal, systémový specialista