Hlavní stránka Praha 10 Vize STAN pro Prahu 10

Vize STAN pro Prahu 10

Praha 10 je místo, kde se nám dobře žije.

Chceme pomoci tomu, aby městská část, ve které bydlíme, byla čistá, bezpečná, kulturní, s dostatkem míst ve školkách a s možností snadného parkování. Jednoduše řečeno - aby Praha 10 byla tím nejlepším místem pro dobrý život v Praze.


Naše programové priority

Otevřený úřad jako centrum informací a kvalitního poradenství
Praha 10 bude mít novou budovu úřadu. Tedy nejnovější a nejmodernější v celé Praze. A takový musí být i servis, který bude poskytovat veřejnosti. V takové budově musí sedět úředníci, kteří budou ochotni odpovědět na Vaše dotazy, či pomoci občanům řešit nějaký problém. Poskytované informace musí být srozumitelné a kvalitně zpracované.
Kvalitní a čistý veřejný prostor města
Uklizené chodníky, čisté hřiště i parky, místa pro relax i jízdu na kole, úprava Čechova náměstí a prostranství kolem metra Strašnická i Skalka. Území města se musí rozvíjet podle jasného a diskutovaného plánu.
Školství a vzdělanost jako silový resort
Městská část spravuje základní a mateřské školy, To je velká zodpovědnost. Máme možnost ovlivnit vzdělání našich dětí v samotném začátku. A to je klíčový okamžik.
Parkování, doprava, přechody
Zóny už máme. Ale co parkování? Určitě se dá ještě zlepšovat. Provoz houstne. Praha 10 by neměla být tranzitem pro auta směřující do centra. Ve spolupráci s kolegy na hl. m. Praze pomůžeme ulevit dopravě směrem do centra.
Kultura a umění
Za kulturou se nejezdí, kultura se žije. Je tedy důležité jí stimulovat v místě bydliště. Úřad není agentura na zajištění zábavy obyvatel - MČ má podporovat ty, kteří umění a kultuře rozumí. Chceme na území Prahy 10 podpořit existenci významných kulturních institucí.
Příroda ve městě
Praha 10 má na svém území hodně zahrad, parků, houštin, potoků a nechybí ani les. Považujeme to za obrovskou výhodu a chceme o tento zelený poklad pečovat.
Bydlení
Dostupné veřejné byty, podpora výstavby družstevních bytů, úzká spolupráce s developery
Sociální oblast, péče o zdraví
...
Sport
Slávie, Bohemians i Pardubice - Praha 10 hostí na svém území tři prvoligové kluby.
Bezpečnost
V místě, kde chce člověk bydlet, vychovávat děti či trávit spokojené stáří se musí cítit bezpečně.
Finance
...
Strategický rozvoj
...