Hlavní stránka Praha 10 Příběh STAN Praha 10

Příběh STAN Praha 10

Starostové a nezávislí vznikli na Praze 10 teprve nedávno. Někteří členové se zde narodili, jiní se na Desítku přistěhovali, ale všichni máme jedno společné - Prahu 10 milujeme. A protože jsme se bez vyjímek shodli, že Desítka je tím nejlepším místem pro život, chtěli bychom napomoci chránit její hodnoty a zároveň přispět k úspěšné přeměně na moderní městskou část.

Na Praze 10 má STAN 2 zastupitele, je součástí koalice VLASTA a v Radě městské části má na starosti školství a kulturu.


Jaké jsou naše základní principy?

Jednáme slušně a otevřeně.
Je slušnost zvednout telefon, odpovědět na email nebo reagovat na sociální síti. Je normální naslouchat potřebám občanů a snažit se vyhovět. Politická funkce je placená z veřejných peněz - sloužit veřejnosti má politik v popisu práce a měl by to mít vždy na paměti.
Záleží nám na lidech.
Města tvoří lidé. Vztah k místu, ve kterém žijí, je důležitým faktorem pro kvalitní správu území. Proto je třeba takový vztah posilovat a motivovat občany v jejich zájmu o Prahu 10. Čím více se budeme my všichni zajímat o dění kolem sebe, tím lépe. Politika je o partnerství.
Podporujeme řešení na míru.
Komunální politika je o těch nejmenších detailech. Právě tam je třeba se zamyslet a nabídnout to nejlepší řešení pro dané místo. Ideologické poučky zde selhávají, je důležité naslouchat a přemýšlet. A nebát se rozhodnout.