Hlavní stránka O nás Výběrové řízení na agenturu pro kampaň Pirátů a STAN 2021

Výběrové řízení na agenturu pro kampaň Pirátů a STAN 2021

Výběrové řízení na agenturu pro kampaň Pirátů a STAN 2021  - vybráno

Česká pirátská strana a Hnutí STAN vyhlašují výběrové řízení na komunikační agenturu pro volební kampaň pro volby do sněmovny 2021. Poptáváme reklamní agenturu se silnou kompetencí v oblasti reklamní kreativity, copywritingu, art direkce a designu. Jejím úkolem bude kompletně připravit zejména ATL část komunikační kampaně na základě dodané strategie a komunikační platformy.

Hlásit se mohou jen firmy nebo dobře sehrané skupiny freelancerů. Zájemci mohou zvážit současné přihlášení i do dalšího výběrového řízení na ideamakera kampaně Pirátů a STAN 2021.

 

Požadujeme

 • Zkušenosti s tvorbou reklamních/aktivistických/dobrovolnických/politických kampaní
 • Vynikající kreativní kompetence v oblasti copywritingu, art direkce a grafiky
 • Vynikající klientský servis, schopnost mimořádného nasazení v době přípravy kampaně 
 • Zkušenost s ATL médii, zejména se spoty a OOH
 • Schopnost zajištění foto a videoprodukce (ať už inhouse nebo externě)
 • Schopnost práce v týmu (Piráti, Starostové, stratégové, agentura…)

 

Forma spolupráce

 1. Příprava kampaně na základě dodané komunikační platformy a komunikačního plánu (půjde zejména o tvorbu grafického stylu, kampaňového spotu a OOH médií)

 2. Podpora a příprava podkladů a materiálů pro inhouse online tým a PR tým 

 3. Aktivní nasazení v “horké” fázi kampaně 

 

Výstupy v průběhu spolupráce

 • Grafický styl kampaně
 • Volební spot nebo spoty
 • Billboardy, plakáty, letáky
 • Materiály pro online reklamy a sociální média
 • Další potřebné materiály

 

Cenová nabídka

 1. Vytvořte kalkulaci na výrobu obdobného spotu jako je tento: https://www.youtube.com/watch?v=_18spO1PcLA (kreativní koncept, copywriting, produkce)

 2. Vytvořte kalkulaci na výrobu grafického manuálu.

 3. Tabulkové ceny agentury

 

“Cvičné” zadání pro výběrové řízení

Doporučte přístup, jak vizuálně postavit/zpracovat komunikaci nového brandu Pirátů a STAN do voleb 2021. Obě strany mají výrazný a rozpoznatelný vizuální jazyk. Jak byste přistoupili ke komunikaci koalice? Využili jeden nebo druhý? Vytvořili hybrid? Vytvořili něco úplně nového? Co? Pro účel výběrového řízení nás zajímá zejména vaše přemýšlení, nečekáme dotažené vizuály.

 

Hodnotící kritéria

 1. kolo

 2. Odbornost - 10 %

 3. Reference - 10 %

 4. Zadání pro VŘ - 40 %

 5. Cenová nabídka - 30 %

 6. Osobní dojem/ motivace 10%

 

Druhý a třetí nejlepší zaslaný materiál od zájemců, kteří nebudou ve výběrovém řízení vybráni, bude ohodnocen odměnami. V případě druhého na pásce 40 tisíci korun, třetí nejlepší materiál získá odměnu 20 tisíc korun.

 

Prosíme o zaslání materiálů do 31. ledna 2021. A to na tři emailové adresy: info@piratiastarostove.cz, stepan.hofman@stan.cz, pavel.gruber@pirati.cz, do předmětu emailu prosím uveďte název výběrového řízení: Výběrové řízení na agenturu pro kampaň Pirátů a STAN.

 

Piráti a STAN zároveň vypisují výběrové řízení na Ideamakera kampaně Pirátů a STAN, zájemci se mohou přihlásit i do tohoto řízení, účast se v obou řízeních se nevylučuje.

Piráti a STAN si vyhrazují právo zaslané materiály využít i v případě, že daný zájemce nebude vybrán. Stějně tak si vyhrazujeme právo v případě velkého zájmu uspořádat druhé kolo výběrového řízení. Stejně tak si vyhrazujeme právo žádného zájemce nevybrat.