Hlavní stránka O nás Staráme se Vyzvali jsme ministerstvo, aby přehodnotilo dotační podmínky pro žádosti dotačního programu REACT-EU

Vyzvali jsme ministerstvo, aby přehodnotilo dotační podmínky pro žádosti dotačního programu REACT-EU

Květen 2021

Zástupci hnutí STAN zkritizovali podmínky příjmu žádostí dotačního programu REACT-EU, považují je za diskriminační.

Vyzvali jsme ministerstvo, aby přehodnotilo dotační podmínky pro žádosti dotačního programu REACT-EU

Pouze pár vteřin rozhodovalo totiž o tom, které kraje získají peníze z evropských zdrojů na projekty modernizace svých zdravotnických zařízení po koronavirové krizi. Liberecký kraj tak odeslal na Ministerstvo pro místní rozvoj předžalobní výzvu, aby přehodnotilo dotační podmínky a řízení zrušilo. 

„Ze žádostí o evropské dotace se nemůže stát závod v klikání na čas, rozhodovat musí kvalita a význam projektů. Řízení by se mělo podle našeho názoru celé zrušit a Ministerstvo pro místní rozvoj následně vypsat nové podmínky, které by byly férové pro všechny žadatele. Podáváme proto jako Liberecký kraj na Ministerstvo pro místní rozvoj předžalobní výzvu. Připravujeme návrh předběžného opatření soudu tak, aby zakázal rozdělování peněz na základě takto vypsané výzvy a aby nová, objektivní a jednoznačná kritéria zabránila spekulacím a umožnila rovný přístup pro všechny. Nepřijde mi normální, že v této zemi musí hejtman najímat právníky, aby s ním stát komunikoval. Ale bohužel zástupci vlády už na nic jiného neslyší,” okomentoval situaci hejtman Libereckého kraje Martin Půta.