Hlavní stránka O nás Staráme se Pokud ČIŽP nezveřejní důležitá fakta, její ředitel by měl rezignovat

Pokud ČIŽP nezveřejní důležitá fakta, její ředitel by měl rezignovat

Leden 2021

Od katastrofické otravy Bečvy uplynuly čtyři měsíce a orgány, které vyšetřování celé kauzy mají na starost, mlčí a mlží. 

Pokud ČIŽP nezveřejní důležitá fakta, její ředitel by měl rezignovat

Poslanec ze Zlínského kraje Petr Gazdík se proto obrátil na Generální inspekci bezpečnostních sborů s žádostí o prošetření činnosti vyšetřovacích orgánů a vyzval Českou inspekci životního prostředí o zveřejnění všech dostupných informací, na které má veřejnost právo.

„Doposud jsem doufal, že maření vyšetřování bylo zapříčiněno předáním případu v dezolátním stavu po prvních dnech šetření Českou inspekcí životního prostředí. To je sice pravda, ale zřejmě to není zásadní odůvodnění, proč policie nekoná efektivněji a nepodává veřejnosti dostatek informací, které má právo znát a nepodléhají důvěrnému režimu. Proto podám podnět na prošetření činnosti práce vyšetřovacích orgánů na GIBS. Vyzývám také ČIŽP ke zveřejnění jejich výsledků, času a místa odběrů. Pokud nedojde ke zveřejnění nebo se ukáže závažné pochybení při odběru, vidím jako nevyhnutelné vyvodit personální důsledky, a tedy rezignace ředitele ČIŽP,“ vysvětlil své kroky Gazdík.