Hlavní stránka O nás Staráme se Podporujeme šetrné zemědělce a bojujeme proti suchu i v Praze

Podporujeme šetrné zemědělce a bojujeme proti suchu i v Praze

Duben 2020

Příkladem jdou v Praze v opatřeních proti suchu. Více náš náměstek primátora Petr Hlubuček:

Podporujeme šetrné zemědělce a bojujeme proti suchu i v Praze

„Naše opatření spočívají ve výsadbě nové zeleně, revitalizaci vodních ploch a toků a opatřeních namířených k odpovědnějšímu hospodaření s dešťovou vodou. Snažíme se Prahu adaptovat na změnu klimatu a dáváme do pořádku procesy, které člověk v minulosti naboural. I přes mimořádnou situaci pokračujeme ve výsadbě nových stromů. Jen loni jsme jich vysadili 360 tisíc,“ uvedl náměstek primátora Petr Hlubuček.

Pro splachování ulic a zvlhčování vzduchu během léta nedávno magistrát zprovoznil čerpací zařízení na průsakovou vodu ze sítě kolektorů, další mají vzniknout. Město počítá také s větším využitím vodních ploch, především rybníků a nádrží. Podle Hlubučka postupně vykupuje další rybníky a pracuje na jejich odbahnění, aby se schopnost zadržovat vodu zvýšila.

Zároveň chce město výrazně změnit hospodaření na svých zhruba 16 tisíc hektarech polí. Odsouhlasila se výběrová řízení na ekologické obhospodařování prvních 400 hektarů. Pole se mají rozdělit na menší plochy o zhruba pěti hektarech se sedmimetrovými mezemi pro udržení vody.