Hlavní stránka O nás Staráme se Hejtmani STAN spustili vlastní očkovací strategii i informační kampaň, stát znovu pochybil

Hejtmani STAN spustili vlastní očkovací strategii i informační kampaň, stát znovu pochybil

Leden 2021

Zástupci hnutí STAN zahájili na začátku ledna v krajích největší logistickou výzvu za poslední desítky let. 

Hejtmani STAN spustili vlastní očkovací strategii i informační kampaň, stát znovu pochybil

Naši hejtmani Josef Suchánek, Petra Pecková, Martin Půta a Petr Kulhánek nečekali na to, až stát připraví strategii očkování a přišli s vlastním systémem, který napomůže co nejrychleji zajistit proočkování jak zdravotnického personálu, tak i obyvatel krajů.

„V Olomouckém kraj jsme zahájili očkování v sociálních zařízeních pro seniory ve snaze ochránit ty nejzranitelnější z nás. Při očkování v těchto zařízeních si ověříme časování, fungování a potřebné návaznosti celého procesu a máme zároveň možnost dále ladit celý postup tak, aby při dalším masivním nasazení fungoval systém bezchybně,“ poznamenal hejtman Josef Suchánek.

„Očkovací manuál jsme zpracovali v souladu se státní strategií tak, abychom zajistili proočkování potřebných skupin zdravotníků a následně i obyvatel kraje co nejrychleji.  Cílem je usnadnit obyvatelům kraje cestu za vakcínou, a tím i urychlit návrat do normálního života,“ řekla hejtmanka Petra Pecková.

„Jsme plně připraveni včetně velkokapacitních očkovacích center v Liberci, Jablonci n/N, České Lípě, Semilech a Jilemnici. Spustit je ale má smysl až ve chvíli, kdy dostaneme dostatečné množství vakcíny,“ uvedl hejtman Martin Půta.

„Jako první vakcínu dostávají zdravotníci a bezpečnostní složky. Snažíme se navýšit objednávku vakcín na únor tak, abychom mohli začít očkovat seniory a následně i pedagogy. Naším cílem je, aby praktičtí lékaři byli očkováni dříve, než se zapojí do systému vakcinace, a budou očkovat přímo oni ve svých ordinacích,“ vysvětlil hejtman Petr Kulhánek.